„POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY’

Czytaj dalej
Fot. Fot. Kamil Rębosz
Materiał informacyjny

„POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY’

Materiał informacyjny

W dniu 21 lutego 2020 roku w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach Okręgowy Inspektorat Pracy przeprowadził regionalny etap ogólnopolskiego konkursu Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy”.

W konkursie udział wzięło 48 uczniów z 25 szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego.

Celem tego konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu przepisów dotyczących prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp, wśród uczniów szkół technicznych i licealnych.

Organizatorem konkursu była Państwowa Inspekcja Pracy a współorganizatorami byli szkoły ponadgimnazjalne biorące udział w programie edukacyjnym pn. „Kultura bezpieczeństwa” oraz Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Etap regionalny konkursu wiedzy składał się z pytań testowych oraz pytań opisowych. W skład Komisji wchodzili: Ewa Pietraszek – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Kielcach, Maciej Klesyk - asystent WSEPiNM Kielce, Stanisław Golmento – główny specjalista OIP Kielce, Paweł Tatarczuch – referent prawny OIP Kielce.

Po sprawdzenia prac konkursowych przez okręgową komisję konkursową laureatami etapu regionalnego konkursu zostali :

I miejsce zajęła Kamila Zarychta z ZSE im. M. Kopernika w Kielcach
II miejsce zajęła Martyna Bentkowska z I LO w Jędrzejowie
III miejsce zajęła Nikoli Kasiak z ZSR w Cudzynowicach

Laureaci będą reprezentować okręg świętokrzyski podczas etapu centralnego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” w Warszawie.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za I, II, III miejsce, a pozostali za udział. Dla opiekunów przekazano podziękowania od Okręgowego Inspektora Pracy i upominki od Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali także nagrody rzeczowe w formie sprzętu elektronicznego, a siedem osób wyróżniono upominkami Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach.

Jak również Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach ufundował 3 promesy na bezpłatne studiowanie dowolnie wybranych kierunków na uczelni.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.