Półmetek majówki. Trzy ofiary na drogach

Czytaj dalej
Fot. KPP Radziejów
Aleksandra Pasis

Półmetek majówki. Trzy ofiary na drogach

Aleksandra Pasis

W Makówcu (pow. lipnowski) zginął w niedzielę 27 -latek. W sobotę w Karczewie (pow. golubsko - dobrzyński) wypadku nie przeżył 25 -latek. Natomiast śmiertelnie potrącony został 37-latek w Samoklęskach (pow. nakielski).

- Od piątku do niedzieli na drogach w województwie doszło do 16 wypadków - podsumowuje półmetek majówki podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy.

Policjanci odnotowali 236 kolizji i zatrzymali 36 pijanych kierowców. Funkcjonariusze do środy będą prowadzili działania na drogach w ramach akcji „Bezpieczny majowy weekend”. W ubiegłym roku podczas całej majówki doszło do tylu samo wypadków z takimi samymi skutkami, co w tym roku na półmetku długiego weekendu.

O krok od tragedii! Samochód wpadł do rowu

O wielkim szczęściu mogą mówić podróżujący peugeotem w miejscowości Witowo (gm. Bytoń). Cudem nie doszło do dramatu. 39-letni kierujący osobówką zjechał do przydrożnego rowu melioracyjnego. W aucie znajdowało się czworo pasażerów, w tym dwoje dzieci: 7- i 10-letnie. I to właśnie wskutek nieuwagi kierującego ucierpiały maluchy.

- Jedno z dzieci, 10-letnią córkę kierowcy, zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala specjalistycznego. Dziewczynka doznała urazu nogi - wyjaśniał „Pomorskiej” asp. szt. Michał Braszkiewicz z Komendy Powiatowej w Radziejowie.

Mężczyzna miał się tłumaczyć policjantom, że zagapił się na dzieci. Do zdarzenia, do którego doszło w niedzielę (30 kwietnia), wysłano policję, załogi straży pożarnej, które między innymi pomagały w wyciąganiu pojazdu z rowu, oraz dwie załogi karetki pogotowia. To właśnie ambulanse zabrały do szpitala pozostałych rannych w wyniku wypadku.

Na drodze w Makówcu zginął 27-latek

Do dramatycznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę w nocy. Kierujący bmw na łuku drogi nie opanował samochodu i wypadł z trasy, uderzając w przydrożne drzewo. Na miejscu zginął pasażer auta. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Chrostkowo. Policjanci zatrzymali o sześć lat młodszego prowadzącego bmw. Pobrano mu krew na zawartość alkoholu.

Dzień wcześniej, w sobotę późnym wieczorem, także doszło do poważnego wypadku w powiecie lipnowskim, w miejscowości Radomice. Kierujący land roverem 30-letni mieszkaniec gminy Lipno wpadł w poślizg i na łuku drogi uderzył w drzewo. Prowadzący samochód był trzeźwy i nie odniósł poważnych obrażeń. Ciężko ranny został natomiast 29-letni pasażer, mieszkaniec Śremu.

Czołowe zderzenie w Karczewie. 1 ofiara

Tragicznie zakończył się wypadek, do którego doszło na drodze krajowej nr 15, w miejscowości Karczewo (powiat golubsko-dobrzyński). Z nieustalonych przyczyn 19-latek z powiatu wąbrzeskiego, który prowadził osobowe audi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka osobowym renaultem. Pomimo akcji reanimacyjnej nie przeżył 25-letni pasażer audi.

- Trzech innych uczestników tego zdarzenia zostało rannych i zostało przewiezionych do szpitala - informuje st. asp. Małgorzata Lipińska z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu.

Na czas akcji droga była zablokowana. Ruch odbywał się wahadłowo. Przyczyny i okoliczności wypadku badają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.