O pierwszych dniach dziecka w szkole i przedszkolu rozmawiamy z psychologiem Justyną Pokrzywką.
Kościół jako taki i każdy ksiądz powinien być apolityczny - uważa prof. Jerzy Kopania, etykiem, filozofem z Uniwersytetu w Białymstoku.
O terroryzmie oraz roli Polski w polityce międzynarodowej - rozmowa z doktorem Witoldem Sokałą z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
- Partia prezydencka to scenariusz bardzo mało prawdopodobny. Andrzej Duda nie ma wystarczająco silnej woli politycznej, by taką partię utworzyć. Poza tym nie ma do tego narzędzi - mówi prof. Antoni Dudek w rozmowie z Agatonem Kozińskim.
Sławomir Broniarz, prezes ZNP, dalej walczy przeciw wprowadzeniu reformy oświaty. Na 4 września zapowiada wielki protest. Czy ta manifestacja ma jakikolwiek sens?
O tym, czy znajomości na portalach społecznościowych mogą zastąpić prawdziwą przyjaźń, rozmawiamy z doktor Danutą Kossak, znaną psycholog i wykładowcą
Wróciła fala upałów. Lekarze radzą, jak się przed nimi skutecznie chronić i na co szczególnie powinny uważać osoby starsze i schorowane?
O dwóch latach kadencji Andrzeja Dudy – rozmowa z profesor Agnieszką Kasińską-Metryką, politologiem z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
We wrześniu prezydent przedstawi swoje projekty dwóch ustaw nt. sądownictwa. Czy uda mu się pogodzić ogień PiS z wodą z Pałacu? Zobaczymy
Odpowiednio dobrana dieta nie tylko powoduje redukcję masy tłuszczowej, ale także poprawia nasz stan zdrowia i samopoczucie. Dietetycy przestrzegają jednak przed samodzielnym eksperymentowaniem z doborem diety. To może spowodować m.in. niedobór...
Krew staje się bardziej gęsta, serce przyspiesza, a ciało intensywnie się poci. Tak bronimy się przed upałem
Gołąbki w kiszonych liściach winogron, albo w świeżych, młodych, majowych? Jedliście? Są przepyszne. Tak malutkie, że jeden starcza na dwa kęsy, ale warto się delektować i dzielić te małe cuda, aby jak najdłużej cieszyć się ich smakiem.
O skutkach reformy sądownictwa - rozmowa z Włodzimierzem Czarzastym, przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Nie tylko skóra wymaga latem odpowiedniego filtra. Słoneczne miesiące to również czas, kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o swoje oczy - promienie ultrafioletowe mogą bowiem doprowadzić do uszkodzeń narządu wzroku i zaburzeń widzenia.
- Blokując miesięcznicę Wałęsa i Frasyniuk wpisują się w wojnę hybrydową przeciwko Polsce. Zresztą obaj nie muszą być tego świadomi, bo żaden z nich nie pokazał, że jest zdolny do analizowania zmieniającego się współczesnego świata - mówi prof....
- Dawny mit całej rodziny siedzącej razem na kanapie i oglądającej telewizję odchodzi w przeszłość - mówi Maciej Sojka, dyrektor zarządzający serwisem Showmax, w rozmowie z Anitą Czupryn.
O znaczeniu wizyty prezydenta USA, sprawach, o które warto powalczyć z Amerykanami i o tym, dlaczego media nie lubią Donalda Trumpa - mówi prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista, w rozmowie z Dorotą Kowalską.
Nie jadę do Warszawy na wojnę z prezesem PiS. To pokojowa demonstracja w obronie demokracji - deklaruje Lech Wałęsa.
Niektórym się wydaje, że PiS będzie rządził na stulecia. Nie będzie - mówi poeta i prozaik Tomasz Jastrun. W dalszej części przeczytasz ekskluzywny wywiad z Jastrunem.
O istocie i ważności Bożego Ciała, które przypada w czwartek, rozmawiamy z ojcem Szczepanem Praśkiewiczem, który pochodzi z Kielecczyzny i jest cenioną osobą w Watykanie.
Żeby uratować komuś życie, czasem wystarczy naprawdę niewiele. W naszych żyłach płynie drogocenny lek, którym możemy się dzielić i tym samym dawać nadzieję. Tak po prostu. Co roku, 14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. To idealna...
O tym, w jak zwariowanym świecie żyjemy, o nowych technologiach, polityce i ich wpływie na nasze życie i zachowania i o tym, jak znaleźć równowagę i nauczyć się odpoczywać - mówi Maria Rotkiel, psycholog, w rozmowie z Dorotą Kowalską.
- PO jest w opozycji półtora roku, ale nic się w niej nie narodziło, mimo potężnych zasobów przez nią posiadanych. Potrafi tylko wskazywać paluchem na Nowoczesną i mamlać „duzi mozie wieńciej” - mówi Ludwik Dorn w rozmowie z Agatonem Kozińskim.
Dziś Facebookiem wygrywa się wybory, niszczy ludzi, decyduje się o tym, o czym dyskutują inne media, potrafi się sterować nastrojami społecznymi. A wszystko to na podstawie fake newsów - mówi Przemysław Pająk, założyciel i redaktor naczelny...
Politycy PiS dążą do tego, by wyborów wcale nie było – uważa Krzysztof Łoziński, nowy lider KOD-u. – Albo by były one rajskie. Przychodzi Pan Bóg do Adama, przyprowadza Ewę i mówi: Wybierz sobie żonę.
O tym czy umiemy dobrze spędzać urlopy, wypoczywać, zapomnieć o pracy, zadbać o siebie rozmawiamy – z Igą Koźmińską Kiniorską, trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psychoterapeutką.
O szkodliwości tytoniu oraz sposobach rzucenia nałogu rozmawiamy z Jadwigą Zapałą, specjalistą do spraw promocji zdrowia w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.
- Od miesięcy jeździmy po Polsce, pokonałem 100 tysięcy kilometrów - mówi o swojej aktywności politycznej Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
O akcji obrony konstytucji oraz wyborach samorządowych – rozmowa z Andrzejem Szejną, szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świętokrzyskiem.
Grzegorz Schetyna ogłosił, że PO nie zgadza się na przyjmowanie uchodźców. - To wyrachowana taktyka, aby wygrać z PiS - oceniają eksperci.
O medycznej marihuanie i zbliżającym się II Kieleckim Festiwalu Zdrowego Stylu Życia rozmawiamy z Krzysztofem Adamczykiem, prezesem Stowarzyszenia Czas na Kielce
Próba wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza to tylko jeden z elementów walki politycznej?
O oczyszczeniu, które daje sztuka. O teatrze w polityce i o polityce w teatrze. O tym, jak uniezależnić Polaków od populizmu, i o walce z własnym uzależnieniem - mówi w rozmowie z Witoldem Głowackim Michał Boni, europoseł, były szef Zespołu...
Rozmowa z Jakubem Rutnickim, posłem PO na temat postulatów Platformy ws. programu 500 plus, uchodźców, wieku emerytalnego oraz reformy edukacji przeprowadzonej przez PiS.
Wszędzie można bezpiecznie wyjechać i wszędzie jest niebezpiecznie - komentuje ekspert z Uniwersytetu w Białymstoku
Piękny uśmiech to jeden z naszych największych atutów. Z badań socjologów wynika, że defekty na tym tle mogą nawet obniżać status społeczny. Osoby z białymi zębami w ankietach oceniane są jako młodsze niż w rzeczywistości oraz o 10 procent...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.