Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bogumił Storch

Nastolatek zażył dopalacze. Lekarze ledwo go odratowali. Jego stan nadal jest poważny

18-latek z gminy Chełmek do szpitala trafił nieprzytomny. Nadal jest w ciężkim stanie. Dopalacze brał razem z kolegą Fot. Krzysztof Szymczak 18-latek z gminy Chełmek do szpitala trafił nieprzytomny. Nadal jest w ciężkim stanie. Dopalacze brał razem z kolegą
Bogumił Storch

18-latek do szpitala trafił nieprzytomny. Karetkę pogotowia wezwała jego matka, po tym, jak nie mogła dobudzić syna. Lekarze już po wstępnych badaniach nie mieli wątpliwości. Do takiego stanu chłopaka doprowadziło zażycie dopalaczy. Załoga karetki powiadomiła policję.

Sprawę o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 18-letniego mieszkańca gminy Chełmek prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy policji. Udało im się ustalić, że nastolatek dopalacze brał razem z kolegą, będącym jego rówieśnikiem. Używki zamówili na jednej ze stron internetowych.

- Konsekwencje tej lekkomyślnej decyzji okazały się bardzo tragiczne w skutkach, zwłaszcza dla jednego z młodych mężczyzn - podkreśla Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

Do zdarzenia doszło w piątek 8 czerwca. Policjanci zostali powiadomieni przez Pogotowie Ratunkowe, że jedna z karetek udziela pomocy nieprzytomnemu 18-latkowi, który najprawdopodobniej zatruł się tzw. dopalaczem.

Chłopaka w takim stanie znalazła jego matka. Najpierw myślała, że śpi.

Czytaj więcej i dowiedz się, skąd młodzież miała dopalacze i jakie mogą być skutki ich zażycia.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

odzyskaj hasło

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Bogumił Storch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.echodnia.eu/podkarpackie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.