Helena Wysocka

Krowa Borutka pomaga innym zwierzętom

Borutka jest pod opieką fundacji Ocalenie. Jej pracownicy twierdzą, że zwierzę, które 11 lat temu postawiło na nogi wszystkie suwalskie służby, jest Fot. Przystań Ocalenie w Tychach Borutka jest pod opieką fundacji Ocalenie. Jej pracownicy twierdzą, że zwierzę, które 11 lat temu postawiło na nogi wszystkie suwalskie służby, jest bardzo spokojne i nie sprawia kłopotów
Helena Wysocka

Wzięła życie w swoje racice, uciekła spod noża suwalskiego rzeźnika i „osiadła” w Tychach. A tam rzuciła się w wir pracy. Na portalu społecznościowym prowadzi zbiórki na rzecz swoich przyjaciół.

Drugiej takiej krowy nie ma na świecie - mówi z uznaniem Dominik Nawa, prezes fundacji Przystań Ocalenie w Tychach. - Nie przysparza nam absolutnie żadnych kłopotów. Jest posłuszna, spokojna. Mało tego, nie zdarzyło się, aby kiedykolwiek wyszła poza przystań. Gdy jej koleżanki dają nogę, co czasem się zdarza, choć teren jest ogrodzony, ona stoi w bramie i patrzy na nie z przyganą. Jakby chciała powiedzieć: „ucieka się tylko z rzeźni, po co dawać nogę z raju?”

 

Choć od traumatycznego dla zwierzęcia zdarzenia minęło 11 lat, ono wciąż jest trochę nieufne. Poznaj losy krowy i zobacz, w jaki sposób pomaga.

 

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Helena Wysocka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.echodnia.eu/podkarpackie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.