Początek konsultacji społecznych dotyczących Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zobacz, co dotąd zbudowano

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Wojciech Mąka

Początek konsultacji społecznych dotyczących Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zobacz, co dotąd zbudowano

Wojciech Mąka

W środę (31.03) ruszają konsultacje społeczne dotyczące inwestycji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest 16 milionów złotych. Teraz trzeba wskazać, na co mają zostać wydane.

Zobacz wideo: Ceny prądu ostro w górę. Co dalej?

W środę (31.03) zaczynają się w Bydgoszczy konsultacje społeczne dotyczące inwestycji z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. nad nowym regulaminem od środy do 20 kwietnia może głosować każdy bydgoszczanin.

- Budżet obywatelski nie ulegnie zmniejszeniu, mimo trudności finansowych, z którymi boryka się miasto. Dochody samorządu spadają, a wydatki rosną, ale zaletą BBO jest to, że te inwestycje realizowane są przez lokalne firmy, które pobudzają w ten sposób lokalny budżet - mówi Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

W tym roku na BBO przeznaczono 16 mln zł.

W ramach wszystkich dotychczasowych edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano dotychczas 439 projektów.

- Każdego roku przed kolejną edycją Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pytamy mieszkańców o opinie w konsultacjach społecznych - mówi zastępca prezydenta Michał Sztybel, dodaje: - Wnoszący projekty mogą zgłosić swoje uwagi do regulaminu. Co roku dzięki tym sugestiom wprowadzamy nowe zasady. BBO to najbardziej proobywatelski program w mieście, a udział nim bierze największy odsetek bydgoszczan. W kolejnej edycji wybierzemy projekty za ok. 16 milionów złotych. Budżet obywatelski pomimo trudnej sytuacji finansowej miasta będzie funkcjonował w tym roku bez ograniczeń. Powodem jest niemal 440 zrealizowanych zadań, których oczekują mieszkańcy.

Do tej pory zrealizowano:

Jak zagłosować?

Jest kilka sposobów. Za pośrednictwem internetowej ankiety dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zawiera kilka pytań, jej wypełnienie zajmuje kilka minut. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy - ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz. Uwagi można zgłaszać również mailowo na adres [email protected] lub telefonicznie pod nr 52 58 58 962.

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się: na Facebooku - www.facebook.com/bdgbo oraz na stronie www.bdgbo.

Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.