PiS znów odgrzewa MPEC. Bo miasto nie podaje konkretów. Na co poszły pieniądze ze sprzedaży przedsiębiorstwa?

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

PiS znów odgrzewa MPEC. Bo miasto nie podaje konkretów. Na co poszły pieniądze ze sprzedaży przedsiębiorstwa?

Tomasz Mikulicz

PiS-owi chodzi o to, ile z 260 mln zł uzyskanych ze sprzedaży przedsiębiorstwa gmina wydało na spłatę długu, a ile na wkłady własne do inwestycji z UE. I jakich inwestycji.

Pieniądze te stanowiły dochód własny budżetu miasta. Co oznacza, że mogły być przeznaczane na dowolny cel. Nie były „znaczone” - mówi rzeczniczka prezydenta Urszula Mirończuk.

Podaje tylko, że w latach 2014-2016 na inwestycje wydano z budżetu miasta ponad 323 mln zł, z czego na wkład własny do inwestycji realizowanych z dofinansowaniem unijnym - ponad 131 mln zł. To takie inwestycje jak przebudowa ul. Ciołkowskiego, budowa Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego czy uzbrojenie terenów inwestycyjnych. - Albo zrealizujemy ważne inwestycje teraz, albo nigdy. Unijne pieniądze nie będą przecież na nas czekały przez kolejne pięć czy dziesięć lat - podkreśla rzeczniczka.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.