Od redaktora: Żeby było jak dawniej

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Sławomir Sowa

Od redaktora: Żeby było jak dawniej

Sławomir Sowa

Dawno, dawno temu chodził sobie człowiek do szkoły podstawowej przez osiem lat, a potem szedł do liceum, technikum, albo zawodówki. A jak kupował bilet na pociąg, to nie musiał się martwić, że zapłaci karę, bo trafi na pociąg z innej spółki.

Teraz ma być znów jak dawniej. W szkole od września, a na kolei nie wiadomo kiedy. W każdym razie PiS obiecuje, że może już w tym roku znów będzie jeden bilet kolejowy.

Od redaktora: Żeby było jak dawniej

Jak dawniej ma być też w wojsku. Cofnięta zostanie reforma dowodzenia z 2014 roku, bo po reformie nie wiadomo, kto właściwie tymi żołnierzami dowodzi, nie licząc tego, że wszystkimi dowodzi Antoni Macierewicz.

Jak powszechnie wiadomo, dawniej było lepiej, i dawniej też wszyscy to wiedzieli. Sekundując panom ministrom z PiS w sprawie biletu i dowodzenia, wypada sobie życzyć tylko jednej rzeczy - żeby przywracanie „dawniej” nie skończyło się jeszcze większym burdelem niż jest.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.