Od redaktora: Więcej armii w szkołach

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Od redaktora: Więcej armii w szkołach

Sławomir Sowa

Uczniowie klas wojskowych objętych pilotażowym programem MON będą mogli liczyć na różnego rodzaju preferencje.

Od redaktora: Więcej armii w szkołach

Będzie to zarówno pierwszeństwo w przyjęciu do zawodowej służby wojskowej i dodatkowe punkty w kwalifikacji na wyższe uczelnie wojskowe, jak i dofinansowanie do kursu prawa jazdy kategorii B.

Każdy z tych pomysłów ma sens. Można się nawet dziwić, że do tej pory absolwenci klas wojskowych, choćby najbardziej zdeterminowani, aby wstąpić do armii, nie byli w żaden sposób faworyzowani. Z drugiej strony, trudno było dziwić się armii. Co klasa, to inny program i poziom takiego absolwenta. Teraz ma być inaczej, choć nie od razu. Preferencjom dla absolwentów klas wojskowych ma towarzyszyć ujednolicenie programów kształcenia i stworzenie podstaw formalnych, aby jednostki wojskowe mogły z takimi klasami współpracować. Jak to wychodzi, zobaczymy za dwa lata.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.