Od redaktora: Co po Macierewiczu? Komentarz Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Od redaktora: Co po Macierewiczu? Komentarz Dziennika Łódzkiego

Sławomir Sowa

Od redaktora - komentarz Sławomira Sowy

Zastąpić Antoniego Macierewicza Mariuszem Błaszczakiem na stanowisku ministra obrony to tak, jak wysłać do boju harcerza zamiast komandosa. Macierewicz rządził w MON po sienkiewiczowsku - ogniem i mieczem, siły zbrojne organizując niejako pod siebie. Generałowie, którzy kwestionowali jego pomysły, odchodzili sami lub pod wpływem okoliczności. Jego następcą zostaje człowiek silny, ale nie tyle charakterem, co pozycją w strukturach partii i kompetencjami przysługującymi ministrowi. A to są zupełnie różne rzeczy.

Od redaktora: Co po Macierewiczu? Komentarz Dziennika Łódzkiego

Stworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej było idée fixe i oczkiem w głowie Antoniego Macierewicza. Formację tę podporządkował bezpośrednio sobie jako szefowi MON. Brygady obrony terytorialnej rosną jedna po drugiej, zapewniono finansowanie WOT rzędu kilku miliardów złotych, machina organizacyjna jest rozpędzona. Pytanie brzmi, czym będzie ta armia Macierewicza bez Macierewicza?

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.