Od najbliższego poniedziałku zostanie zamknięta jezdnia przy ulicy Ligi Polskiej w kierunku Kaszczorka

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Tomasz Wersocki

Od najbliższego poniedziałku zostanie zamknięta jezdnia przy ulicy Ligi Polskiej w kierunku Kaszczorka

Tomasz Wersocki

Na skrzyżowaniu Honorowych Dawców Krwi na Skarpie zaplanowano budowę sygnalizacji świetlnej - ma wyeliminować kolizje tramwajowe.

- W projekcie przyszłorocznego budżetu zaplanowano w tym miejscu montaż sygnalizacji, która będzie wzbudzana przez nadjeżdżający tramwaj. Chodzi o wyeliminowanie kolizji pomiędzy pojazdami szynowymi a pozostałymi uczestnikami ruchu - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko z Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Niebezpieczny plac

Przypomnijmy, że ostatnia modernizacja jednego z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście była przeprowadzona w 2009 r. Jednak mimo tych zmian w ciągu roku dochodzi tutaj nadal do co najmniej kilku kolizji i wypadków drogowych. Plac Honorowych Dawców Krwi na toruńskiej Skarpie jest dość duży i wydawać by się mogło, że naprawdę trudno na tym odcinku drogi o wypadek. Mimo to, co pewien czas kierowcy nie potrafią właściwie ocenić sytuacji.

Chociażby pod koniec października na placu w pobliżu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe volkswagen golf i kia ceed, a jedna z osób musiała zostać przewieziona do szpitala. Z kolei całkiem niedawno, bo 1 listopada w nocy w rejonie skrzyżowania ul. Konstytucji 3 Maja i Ligi Polskiej pijany kierowca forda focusa uderzył w przystanek autobusowy. Na szczęście na przystanku nikogo wtedy nie było. Kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W stronę niebezpiecznego skrzyżowania prowadzi ulica Ligi Polskiej, która w tej chwili jest modernizowana na odcinku od ul. Konstytucji 3 Maja do Szosy Lubickiej.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.