Nowe mieszkania pojawią się na rynku nieruchomości

Czytaj dalej
Fot. Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka

Nowe mieszkania pojawią się na rynku nieruchomości

Karolina Rokitnicka

Miasto sprzedało działkę przy ulicy Piłsudskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Powstać ma na niej budynek mieszkalny. Jego budowa planowana jest na przyszły rok.

Chodzi o niedużą posesję należącą do miasta, zlokalizowaną między ulicą Szkolną a Mazowiecką - plac za kioskiem i blokiem.

- Grunt kupiła firma Kom-Bud z Brodnicy, która chce w tym miejscu wybudować mieszkania. Wszyscy znamy sytuację z budownictwem mieszkaniowym w naszym mieście, więc bardzo cieszę się, że jest szansa na inwestycję, która choć trochę rozwiąże ten problem - mówi burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski. - Z tego co mi wiadomo firma Kom-Bud szuka dalszych możliwości inwestowania w naszym mieście.

Działka, którą Kom-Bud kupił od miasta ma poniżej 10 arów. Zgodnie z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego może być przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe i usługi.

- Planujemy wykorzystać tę nieruchomość zgodnie z zapisami planu. Działka jest maleńka, więc możliwości są ograniczone. Zakładamy, że powstanie budynek z 9 mieszkaniami. Chcemy tę inwestycję rozpocząć i zrealizować w przyszłym roku - mówi prezes Przedsiębiorstwa Kom-Bud w Brodnicy Stanisław Cieszyński.

Szansa na nowe mieszkania cieszy mieszkańców Golubia-Dobrzynia, ponieważ w ostatnich latach niezwykle trudno kupić mieszkanie w naszym mieście. Uboga oferta na rynku nieruchomości powoduje tez wysokie ceny, zarówno wynajmu, jakn i zakupu. Inwestycja Kom-Budu nie rozwiąże w pełni problemu, choć budzi nadzieję. Okazuje się, że problem z nowymi mieszkaniami na lokalnym rynku jest złożony. Są bowiem deweloperzy zainteresowani budową bloków w naszym mieście, jednak brakuje gruntów na ten cel. By byłoby to możliwe, konieczne jest wprowadzenie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

- W 1999 roku ówczesne władze Golubia-Dobrzynia widziały konieczność zaplanowania gruntów pod budownictwo wielorodzinne. Dzięki temu w kolejnych latach możliwa była budowa bloków przy ulicy Brodnickiej - dodaje Stanisław Cieszyński.

Kom-Bud wybudował tu trzy bloki, na około 100 rodzin. Najpierw powstał tu blok z niemal 40 mieszkaniami, w 2008 roku dobudowano do niego jedną klatkę z 13 mieszkaniami. W ubiegłym roku pojawiło się kolejnych 19 mieszkań. W tym roku został oddany najnowszy. W trzypiętrowym budynku są 22 mieszkania o powierzchni od 40 do 65.5m2. Wszystkie zostały sprzedane.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.