Nowa Sól: Wywal swoje graty!

Czytaj dalej
Fot. archiwum straży miejskiej
Filip Pobihuszka

Nowa Sól: Wywal swoje graty!

Filip Pobihuszka

Uwaga! Wiosenny wywóz odpadów wielkogabarytowych w Nowej Soli rusza już od przyszłego tygodnia, ale nie obejmie całego miasta!

W kalendarzu wiosna, za oknem wiosna, czas więc na... wiosenne porządki. Tradycyjnie już o tej porze roku możemy spodziewać się wywozu odpadów wielkogabarytowych. Tym razem jednak trzeba pamiętać, że miasto zostało podzielone na trzy strefy, a co za tym idzie, terminy wywózek też są trzy. - W poprzednich latach bywało tak, że nasz operator nie był w stanie zebrać wszystkich odpadów w ciągu jednego dnia. Najprawdopodobniej stąd ta zmiana - mówi Krzysztof Karpiński ze Związku Międzygminnego Eko-Przyszłość.

A my przypominamy, że w dniu zbiórki można łatwo i za darmo pozbyć się m.in. starych mebli, sprzętu RTV i AGD, opon, chemikaliów, odpadów budowlanych (do 100 kg na nieruchomość), tekstyliów, akumulatorów, świetlówek etc. Odpady należy ustawić przed posesją lub przy zasieku do godz. 6.00 w dniu wywózki.

Pierwsza wywózka odbędzie się już 16 kwietnia (sobota) i obejmie następujące ulice: Brzozowa, Dąbrowskiego, Drzewna, Drzymały, Hutnicza, Jaracza, Miarki, Parafialna, Piłsudskiego, Podwale, Reja, Sienna, Skargi, Szarych Szeregów, Wandy, Wyspiańskiego, Żeromskiego, Kopernika, Paderewskiego, Wrocławska (numery parzyste), Wyzwolenia (numery nieparzyste), 1 Maja, Brzechwy, Kaszubska, Korczaka, Makuszyńskiego, Słoneczna, Tuwima, Armii Krajowej, Fredry.

Kolejne terminy to 14 i 16 maja. O planowanych wywózkach wraz z przypisanymi doń ulicami będziemy informować na bieżąco w kolejnych wydaniach „GL”.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.