Niebawem w Aleksandrowie rozpoczną się roboty drogowe

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Jadwiga Aleksandrowicz

Niebawem w Aleksandrowie rozpoczną się roboty drogowe

Jadwiga Aleksandrowicz

Z wiosną z reguły zaczyna się realizacja zadań zapisanych w miejskich budżecie. O niektórych z nich poinformował nas burmistrz Andrzej Cieśla.

Zadania inwestycyjne poprzedzają przetargi, a związane z nimi procedury wymagają określonego czasu. Niektóre przetargi już rozstrzygnięto i do realizacji zadań już przygotowują się wybrani w nich wykonawcy. Zapytaliśmy we wtorek burmistrza Andrzeja Cieślę o remonty i modernizacje ulic, bo na te zadania najbardziej czekają mieszkańcy.

- W tym miesiącu powinny rozpocząć się prace na ulicy Tuwima. Będzie tam budowana kanalizacja deszczowa, nawierzchnia jezdni, chodniki i oświetlenie. Prace wykona firma z Włocławka - tłumaczy burmistrz.

Drogowców powinniśmy zobaczyć także w tym miesiącu na ulicy Zacisze, gdzie po ulewach zbiera się woda i tworzą się wielki rozlewiska. Zaplanowano tu wykonanie odwodnienia systemem studni.

- Na tej ulicy także pojawi się nowa nawierzchnia, na środku będzie ona ażurowa, żeby woda mogła swobodnie spływać do studzienek, a po bokach pojawi się kostka - tłumaczy nasz rozmówca. Nową nawierzchnię drogowcy położą też na ulicy Polnej, od ulicy Długiej do ulicy Przesmyk.

W mieście trwają przygotowania do ułożenia sieci gazowej, dlatego na nową jezdnię ulicy Szczygłowskiego trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Aż ze swoimi pracami uwiną się gazownicy.

- W połowie maja chcemy spotkać się z mieszkańcami, by wspólnie, by porozmawiać o przebiegu nitek gazowych - zapowiada burmistrz. - Wiem, że wykonawca ma już zgodę na budowę sieci przesyłowej w części drogi wojewódzkiej oraz pod torami kolejowymi.

A co z nawierzchnią ulicy Limanowskiego? Wystarczyłoby na nią pieniędzy z budżetu, ale - zdaniem burmistrza - warto poczekać na rozstrzygnięcia dotyczące ewentualnych dofinansowań z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.