Nie będzie słynnej drogi 5KDD czy boisk MOSP. Prezydent odPiSowuje budżet Białegostoku

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Nie będzie słynnej drogi 5KDD czy boisk MOSP. Prezydent odPiSowuje budżet Białegostoku

Tomasz Mikulicz

Na ostatniej sesji radni PiS walczyli o pozostawienie w budżecie projektów, które wprowadzili do niego, gdy jeszcze mieli większość. Nic to nie dało. Prezydent i radni Koalicji Obywatelskiej byli bezlitośni.

Budowa tej drogi została wprowadzona do budżetu już trzy lata temu. Inwestycja miała być wykonana w 2018 roku. Teraz jest zdejmowana, a w projekcie budżetu na przyszły rok jej nie ma - oburzała się na ostatniej sesji Alicja Biały z PiS.

Chodziło jej o słynną już drogę 5KDD na Pieczurkach. Miała powstać między ul. Rolną a Włościańską. Jak pisaliśmy w zeszłym roku, mieszka tam brat Alicji Biały, który jest za budową drogi. Radna zarzekała się, że nie ma to żadnego znaczenia, jednak z głosowań nad wprowadzeniem tej inwestycji do budżetu się nie wyłączała.

Prezydent Tadeusz Truskolaski tłumaczył na sesji, że inwestycja została usunięta z budżetu, bo wśród mieszkańców są tacy, którzy się na nią nie zgadzają (mieszkańcy twierdzą, że 50 osób jest za, a nie zgadza się tylko jedna - przyp. red.). I nic nie dały twierdzenia Alicji Biały, że większa liczba mieszkańców się zgadza. I że można zbudować ulicę tylko do połowy planowanego przebiegu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.