Natalia wyśpiewała przepustkę do Żnina

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga [email protected]

Natalia wyśpiewała przepustkę do Żnina

Jadwiga [email protected]

Wczoraj w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim zaplanowane były dwa przeglądy piosenki: „Debiut” i „Awans”.

Oba o charakterze powiatowych eliminacji na festiwale wojewódzkie. Tymczasem amatorów na eliminacje „Debiutu” nie było. Pojawili się tylko ci, którzy zdecydowali się wystartować w 22. Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Piosenki „Awans”, ale nie była to zbyt duża grupa.

Najliczniej reprezentowani byli młodzi wokaliści z Ale-ksandrowa Kujawskiego i to z tego grona jury w składzie: Barbara Kawczyńska, dyrektorka MCK, Roman Fieberg z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy i Sławek Małecki muzyk i członek zespołu Zdrowa Woda wyłoniło reprezentantkę powiatu aleksandrowskiego na wojewódzki festiwal w Żninie. To Natalia Dzik, uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej nr 3, która zaśpiewała piosenkę „Musimy wierzyć”.

- Śpiewam od przedszkola. Już zdobywałam nagrody i wyróżnienia w różnych konkursach - powiedziała nam po ogłoszeniu werdyktu szczęśliwa Natalia. Przyznała, że piosenkę na przegląd wybrała sama i że umiejętności wykonawcze „szlifuje” pod okiem pań nauczycielek z SP 3: Katarzyny Michalskiej i Małgorzaty Lorenc.

Jurorzy przesłuchali też trzy trzy uczestniczki eliminacji powiatowych z powiatu inowroc-ławskiego. Dwie z nich otrzymały przepustki do Żnina: Oliwia Dąbrowska ( w kategorii 10-13 lat) i Martyna Tarasek (w kat. 14-16 lat).

Podsumowując przegląd juror Roman Fielberg zwracał uwagę, że nie wszystkie piosenki były dopasowane do wieku wykonawców, niektóre wyraźnie zbyt ambitne jak na możliwości wokalne i interpretacyjne młodych ludzi. - Warto sięgać po piosenki harcerskie, turystyczne, szanty lub piosenki typowo dziecięce. Wykonawcy będą mieć więcej satysfakcji, gdy tekst i linia melodyczna będą dopasowane do ich wieku - sugerował opiekunom.

22. Kujawsko-Pomorski Festiwal Piosenki „Awans” będzie 23 kwietnia w Żninie. Przyjadą tam zwycięzcy 16 eliminacji powiatowych. Do wczoraj zorganizowano ich 14. Przesłuchano na nich 1 450 młodych wokalistów. Na przesłuchania czekają jeszcze młodzi ludzie w Więcborku i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.