Nagroda specjalna z okazji 30 lat działalności firmy - Piekarnia Wacyn

Czytaj dalej
.

Nagroda specjalna z okazji 30 lat działalności firmy - Piekarnia Wacyn

.

Ewa Brzezińska, właścicielka Piekarni Wacyn: Piekarnictwo to mistrzostwo i wielka sztuka, aby chleb miał wszystkie wartości zdrowotne.

Piekarnia Wacyn to uznana marka na lokalnym rynku, nagradzana w licznych konkursach związanych z przedsiębiorczością i jakością produkcji.

PIEKARNIA WACYN = SOLIDNA MARKA

W piekarnictwie najbardziej liczy się fermentacja. Jest to proces kiszenia mąki żytniej. W czasie takiej fermentacji namnażają się bakterie mlekowe, które powodują, że pieczywo staję się lekkostrawne. Bakterie te są probiotykami naszego przewodu pokarmowego. Chcesz jeść zdrowo? Kupuj pieczywo na zakwasach. Dziś na rynku jest wiele smacznych gatunków chleba, które łatwo jest wyprodukować, ale jest ono produkowane z gotowych mieszanek. Do mieszanki dodaje się mąkę, wodę i drożdże i po 15 minutach jest gotowe ciasto. Takie chleby są smaczne, bo smak jest uzupełniany dodatkami smakowymi, brak mu jedynie fermentacji, czyli czynnika, który daje zdrowie naszemu organizmowi. Natomiast my przed wytworzeniem ciasta nastawiamy zakwasy, których fermentacja trwa 24 godziny – mówi Ewa Brzezińska, współwłaścicielka Piekarni Wacyn.

W PIEKARNICTWIE OPRÓCZ MĄKI WODY LICZY SIĘ NAJBARDZIEJ CZAS I SERCE POŚWIĘCONE NA TWORZENIE CIASTA.
Jeżeli produkujemy pieczywo z udziałem mąki pszennej, czyli pszenno-żytnie lub pszenne, dodatkowo nastawiamy rozczyny, które szczepimy bakteriami mlekowymi i również poddajemy je fermentacji 24 godzinnej. Dopiero z takich półfabrykatów wykonujemy ciasto. Czyli zakwas i rozczyn uzupełniamy mąką, wodą i dodatkami przewidzianymi recepturą. Smak zapach pochodzi tu z naturalnej fermentacji. Czyli w piekarnictwie oprócz mąki wody liczy się najbardziej czas i serce poświęcone na tworzenie ciasta. Robimy go długim nakładem pracy ale warto, bo dopiero to daje zdrowie – wyjaśnia Ewa Brzezińska.

Do wytwarzanego w ten sposób ciasta potrzeba dobrego specjalisty, aby zrobił dobre pieczywo. Bo każda fermentacja wymaga uwagi i cierpliwości. Takie fermentacje podatne są na wiele czynników, nawet pogoda ma wpływ na jej przebieg.

Teraz w piekarnictwie największą bolączką jest brak wykształconych piekarzy. W szkołach polikwidowane są klasy piekarnicze, bo nie ma chętnych do tego zawodu. Powstają fabryki chleba… powstają fabryki wędlin …ale wytwarzane w nich produkty nie dają nam zdrowia. Stąd co raz więcej cukrzyc, alergii, nowotworów.

Zachęcam do tego - mówi Ewa Brzezińska - aby patrzeć na to co się je. Kupujmy produkty od lokalnych producentów, dbajmy o nasze zdrowie bo to bezcenny dar.

Piekarnia WACYN jest na rynku 30 lat. Teraz mogę powiedzieć – udało się bo wiele piekarń zamknęło się. My też mieliśmy trudne chwile, ale upór, pracowitość i utwierdzenie w tym że idziemy słuszną drogą pozwoliły nam przetrwać a nawet rozwinąć się. Mamy nowoczesny zakład i wiele sklepów firmowych.

Mamy również grono wiernych klientów, którzy nie szukają najtańszego pieczywa tylko wybierają zdrowie.

W niedzielę 20 września 2020 r. Piekarnia WACYN zaproszona została na doroczne Święto Plonów. W tym roku dożynki nie odbędą się w Spale jak zawsze, tylko w formie bardzo okrojonej w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

Mimo, że w dożynkach bierze udział niewiele firm, Piekarnia WACYN znalazła się w tym zacnym gronie, co bardzo cieszy właścicieli, pewnie stałych klientów też.

.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.