Na turystów w Niesulicach czekać będzie siłownia

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Czesław Wachnik

Na turystów w Niesulicach czekać będzie siłownia

Czesław Wachnik

Już zapowiedzialeli się pierwsi wczasowicze. Przyjadą na początku maja. Być może do tego czasu przy plaży stanie nowa siłownia.

- Bardzo pracowicie przygotowujemy się do zbliżającego się sezonu wakacyjnego. Chcemy, by goście dobrze się tu czuli - powiedziała nam sołtys Niesulic Bożena Szczepańska.

Co zrobiono? Przy tzw. plaży lumelowskiej wyczyszczono brzeg z różnego rodzaju krzaków. Dzięki temu nie tylko odsłonięto brzeg, ale amatorzy kąpieli zyskali dodatkowo plażę. Kolejnym krokiem ma być budowa siłowni zewnętrznej, tuż obok ścieżki rowerowej, wspomnianej plaży i placu zabaw. Siłownia ma stanąć jeszcze przed wakacjami.

- Mama lub tata będą ćwiczyć kondycję, a dzieci zabawią się na placu - tłumaczy pani sołtys. Nasza rozmówczyni nie ukrywa, że o budowę siłowni wieś rywalizowała z Ołobokiem i Ciborzem. Radni, po wystąpieniu pani sołtys, większością głosów zadecydowali o Niesulicach. Być może jeszcze w tym roku, a najpóźniej w przyszłym, rozpocznie się budowa chodników, by turyści mogli bezpiecznie spacerować po całej miejscowości. Pierwsi wczasowicze mają się pojawić już maju.

Czesław Wachnik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.