Marek Weckwerth

Na Syberii strzelają do wielkiego niedźwiedzia, w Afryce do bawołu i żyrafy

Na Syberii strzelają do wielkiego niedźwiedzia, w Afryce do bawołu i żyrafy Fot. biuro "Tajga"
Marek Weckwerth

Jedni wykupują sobie zagraniczne wakacje w biurach podróży, inni w biurach... polowań. I tak relaksują się w egzotycznych okolicznościach przyrody - strzelając do grubego zwierza.

To propozycja tylko dla licencjonowanych myśliwych, do tego z zasobnymi portfelami lub ciułających przez lata grosz do grosza, by wreszcie wypalić z "grubej rury". Rzecz jasna taki rodzaj turystyki wzbudza sprzeciw obrońców zwierząt.

- Oczywiście można zapolować na grubszego zwierza, nawet na ważącego 450 kilogramów niedźwiedzia brunatnego, na przykład na Kamczatce - zachęca Robert Białek, właściciel biura "Tajga" w Płytnicy koło Złotowa.

Na polowania na grubszego zwierza, nawet na ważącego 450 kilogramów niedźwiedzia brunatnego, wybiera się z Polski w roku średnio sto osób, zwykle bardzo doświadczonych myśliwych. Taki wyjazd kosztuje ok. 10 tys. euro. Ale są też droższe polowania, choćby na owce górskie - koziorożce, barana śnieżnego czy na owcę rasy mongolskiej.

Rzecz jasna taki rodzaj turystyki wzbudza sprzeciw obrońców zwierząt. 

Więcej dowiecie się z pełnej wersji artykułu. Zapraszamy!

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.