MOSiR świętuje i pomaga chorym

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

MOSiR świętuje i pomaga chorym

Leszek Kalinowski

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kończy 35 lat. Z tej okazji zaprasza nas na urodzinową imprezę i bieg charytatywny. Bawmy się i pomagajmy!

Festyn sportowo-rekreacyjny rozpocznie się 24 czerwca, o godz. 11.00 na placu za Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Sulechowskiej.

- Ważnym jego elementem będzie bieg charytatywny Black Butterflies 2017 - mówi Agata Rubacha z MOSiR-u. - Trwają już zapisy przez stronę: super-sport.com.pl Przygotowaliśmy biegi na dystansie 5 i 10 km, a także marsz nordic walking na 5 km. Wpisowe wynosi 35 zł. Oczywiście, liczymy, że będą też większe wpłaty.

W dniu zawodów opłata wyniesie 50 zł. Cała zebrana kwota zostanie przekazana działającej w Zielonej Górze Fundacji Ewy Minge Black Butterflies. Przygotowano 500 miejsc w biegu dla dorosłych oraz 100 miejsc dla dzieci, które będą rywalizowały w kilku kategoriach: przedszkolaki, uczniowie klas I, II oraz III.

- Nasza fundacja zajmuje się osobami chorymi onkologicznie, ale widzimy potrzebę rozszerzania działalności także na inne choroby - mówi Oskar Minge. - W tej chwili mamy ponad 100 podopiecznych. Pieniądze zebrane podczas biegu chcemy przeznaczyć na rozwój działalności psychoterapeutycznej dla osób przeżywających choroby.

Jak dodaje Oskar Minge, integracja, wsparcie innych osób jest w naszym życiu bardzo ważne. A szczególnie w chorobie. Stąd spotkania, warsztaty, terapie...

Podczas festynu czynne będzie stoisko fundacji, można się będzie do niej zapisać (jako podopieczny lub wolontariusz).

W programie festynu znajdą się także inne atrakcje jak Polsko - Niemiecki Turniej Trzech Boisk, pokazy sprzętu strażackiego, Festiwal Kolorów, podczas którego zaplanowano wyrzuty kolorowych proszków w godz. 17.00 - 20.00.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.