Morawiecki, najbogatszy minister polskiego rządu

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski/ Polska Press
Maciej Badowski

Morawiecki, najbogatszy minister polskiego rządu

Maciej Badowski

Były prezes banku posiada papiery wartościowe warte niemal 4 mln zł, dodatkowo ponad 3 mln zł na koncie bankowym oraz dwa domy

Wicepremier i minister rozwoju w rządzie PiS Mateusz Morawiecki przez 11 lat pracy w banku miał zarobić ponad 30 mln zł, wynika z wyliczeń portalu Money.pl – Jako prezes banku aż za dużo zarabiałem. Teraz chcę się oddać służbie państwu – powiedział w jednym z wywiadów.

Morawiecki na koncie bankowym posiada ponad 3 mln zł. Ponadto jest właścicielem papierów wartościowych, akcji banku BZ WBK, które są warte blisko 4 mln zł. Z tytułu dywidendy Morawiecki w zeszłym roku uzyskał ponad 31 tys. zł przychodu. Morawiecki jest także posiadaczem dwóch polis: pierwsza o wartości blisko 590 tys. zł, a druga o wartości 20 tys. zł. Wicepremier spłaca kredyt hipoteczny, który zaciągnął na kupno domu z działką rekreacyjną i domku letniskowego. Z pożyczki zaciągniętej na kwotę 1,1 mln zł do spłaty pozostały mu jeszcze 683 tys. zł. Ponadto wicepremier udzielił pożyczki członkowi rodziny w wysokości 300 tys. zł.

Minister Morawiecki na koncie bankowym posiada ponad 3 mln zł

W swoim oświadczeniu majątkowym Morawiecki podał, że jest właścicielem domu o powierzchni 150 mkw., który znajduje się na działce o wielkości ok. 0,46 ha. Znajduje się na niej również zabudowa letniskowa, jak i gospodarcza. Minister jest także właścicielem nieruchomości o powierzchni 100 mkw., która znajduje się na działce o pow. 2,8 tys. mkw. Dodatkowo Morawiecki posiada 50 proc. własności w segmencie, w zabudowie szeregowej, o pow. 180 mkw., znajdującej się na działce o pow. 400 mkw.

Morawiecki jest także właścicielem działki rolnej o pow. 2 ha o wartości blisko 110 tys. zł. Ponadto jako składniki mienia ruchomego wiceminister podał zabudowę kuchenną o wartości blisko 60 tys. zł oraz meble, których wartość wycenił na 50 tys. zł.
Jedynym członkiem rządu, który nie nie zgodził się na publikację oświadczenia majątkowego, jest minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Ma do tego prawo.

Autor: Maciej Badowski

Maciej Badowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.