Mieczysław Jurecki: Wychodzę na scenę, aby dać ludziom radość

Czytaj dalej
Damian Stępień

Mieczysław Jurecki: Wychodzę na scenę, aby dać ludziom radość

Damian Stępień

Mieczysław Jurecki, lubelski multiinstrumentalista, autor ponad 350 piosenek, od wielu lat związany z Budką Suflera, zapowiada nową, solową płytę. Krążek promuje singiel i teledysk do tytułowego utworu „Zanim czas odjedzie”.

Nowa piosenka Mechanika, bo taki też pseudonim ma Mieczysław Jurecki, to szybko wpadająca w ucho melodia z wyjątkowo ciepłym tekstem zaczynającym się od słów: „Każdy dzień cudem jest, gdy mogę coś innym dać…”.

Nagrałem ponad 350 płyt

Za muzykę, aranżacje i wszystkie partie zarówno instrumentalne jak i wokalne odpowiada sam Mieczysław Jurecki, znany też z występów w stylu „one man show”. Natomiast tekst do utworu napisał Stanisław Głowacz. I co ciekawe, jest on właśnie o Mieczysławie Jureckim.

- Przyznaję, że Staszek postawił mi pomnik za życia piosenką „Zanim czas odjedzie”. To dziwne uczucie śpiewać o sobie, ale nie chcę być fałszywie skromny. Dostałem wszystkie możliwe do zdobycia nagrody muzyczne w Polsce. Nagrałem ponad 350 płyt z czego część multiplatynowych. Trochę więc swoją wartość znam, ale żeby aż o mnie piosenkę pisać (śmiech, przyp. red.) - mówi Mieczysław Jurecki.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Damian Stępień

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.