Lotnisko na skrzydłach polityki. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Lotnisko na skrzydłach polityki. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Sławomir Sowa

Który port lotniczy powinien odciążyć Okęcie, które zaczyna się dusić? Jeśli pominąć Modlin uwikłany w wojenki właścicieli portu i linii lotniczych, odpowiedź wydawała się oczywista: Łódź.

Lotnisko na skrzydłach polityki. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Lotnisko dobrze skomunikowane we wszystkich kierunkach, w tym ze stolicą, z nowoczesną infrastrukturą, no i głodne samolotów z pasażerami. Mimo to faworytem jest Radom, a w tle majaczy polityka. Anna Midera, prezes łódzkiego lotniska, jest przekonana, że o ostatecznym wyborze zapasowego lotniska dla Okęcia zdecyduje jednak rynek. Szczerze mówiąc, nie znam żadnego ministra w rządzie PiS o takim nazwisku. Ale o polityce, i to w wydaniu narodowym, jeszcze usłyszymy. Polskie Porty Lotnicze i LOT wolą Radom od Łodzi, za to z Łodzi niebawem zacznie latać Lufthansa...

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.