La Liga. Gol i asysta Roberta Lewandowskiego. Barcelona wygrywa, ale Real Madryt dalej prowadzi

Czytaj dalej
Filip Bares

Filip Bares

Robert Lewandowski pędzi po koronę króla strzelców La Liga. Dzisiaj Polak do asysty dołożył gola - swojego dwunastego w sezonie. Jego FC Barcelona gładko ograła Athletic Bilbao 4:0, zdobywając większość bramek do 22 minuty. W tabeli dalej prowadzi Real, który pokonał Sevillę 3:1.

Liga hiszpańska. FC Barcelona - Athletic Bilbao 4:0

Barcelona rozpoczęła z czterema piłkarzami środka pola kosztem operującego na lewej stronie ataku. W 34 minucie najmłodszy z nich, czyli Gavi musiał opuścić murawę. Nastolatek - mówiąc językiem piłki - został "skasowany", gdy próbował rozpocząć akcję. Faulujący nawet nie otrzymał kartki. Jedynym ukaranym okazał się trener Xavi za kłótnię z sędzią technicznym.

Po nieco ponad godzinie boisko opuścił również Lewandowski, a to był najlepszy znak, że Barcelona zdążyła do tego momentu zrobić swoje - zwłaszcza dzięki Polakowi. Wszystko co dobre zaczęło się właśnie od Lewego, kiedy w 12 minucie wystąpił w roli asystenta. Piłkę dorzucił z boku, a w polu karnym użytek zrobił z niej główkujący Ousmane Dembele. Potem role między nimi się odwróciły: Francuz zagrał, a Lewandowski tak jak z Villarrealem obrócił ostatniego obrońcę i tym razem z lewej nogi wpakował piłkę do siatki.

W tak zwanym międzyczasie do siatki trafił jeszcze Sergi Roberto zwieziony w 86 minucie meleksem z powodu urazu barku. Barcelona wygrała w pełni zasłużenie. Rozmiary w końcówce powiększył jeszcze zmiennik Ferran Torres, który z bliska wykończył zagranie Dembele - najlepszego na murawie.

Po jedenastu meczach La Liga Lewandowski uzbierał dwanaście bramek i cztery asysty. To zdecydowanie najlepszy dorobek w stawce. Nieobecny wczoraj Karim Benzema ma ledwie pięć trafień i jedną asystę.

Królewscy dalej na prowadzeniu

Piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym stadionie Sevillę 3:1 w meczu 11. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Real od początku miał przewagę. Już w piątej minucie prowadzenie gospodarzom dał Chorwat Luka Modric, który z bliska umieścił piłkę w siatce.

Mimo przewagi „Królewskich” niespodziewanie do remisu doprowadził Argentyńczyk Erik Lamela.

Real przezwyciężył trudniejszy moment i wyprowadził dwa ciosy. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Vazquez, a w 81. Federico Valverde.

„Złote piłki Viniciusa” - napisała tuż po końcowym gwizdku „Marca” nawiązując do braku w składzie gospodarzy kontuzjowanego Karima Benzema i nagrody, jaką Francuz odebrał w zeszły poniedziałek. Tym razem motorem napędowym i liderem „Królewskich” był młody Brazylijczyk, który zaliczył asysty przy dwóch pierwszych golach miejscowych.

La Liga

11. kolejka: Rayo Vallecano - Cadiz 5:1, (Isi 44, Álvaro 46, Lejeune 63, 89, Camello 79 - Balliu 82 samobój), Valencia - Mallorca 1:2 (Cavani 52 z karnego - Muriqi 66 z karnego, Lee Kang In 83), Real Valladolid - Real Sociedad 1:0 (Sergio León 16), Real Madryt - Sevilla 3:1 (Modrić 5, Lucas Vazquez 79, Valverde 81 - Lamela 54), Espanyol - Elche 2:2 (Puado 24, Braithwaite 67 - Pere Milla 11, Gonzalo Verdú 82), Betis - Atletico 1:2 (Fekir 84 - Griezmann 54, 71), Girona - Osasuna 1:1 9Lopez 45 - Barja 37), Villarreal - Almeria 2:1 (Baena 56, Jackson 90 - Melero 31), Barcelona - Athletic Bilbao 4:0 (Dembele 12, Roberto 18, Lewandowski 22, Torres 73)

W tabeli prowadzi Real (31 pkt) przed FC Barceloną (25) i Atletico (23). Tabelę zamyka Elche (4).