Tomasz Mikulicz

Kto będzie rewizorem władz? Echa wyborów samorządowych 2018 w Białymstoku

Szefem komisji rewizyjnej nie powinien być radny opozycyjny wobec większości w radzie, ale wobec prezydenta - mówi Piotr Jankowski Fot. Archiwum Szefem komisji rewizyjnej nie powinien być radny opozycyjny wobec większości w radzie, ale wobec prezydenta - mówi Piotr Jankowski
Tomasz Mikulicz

Koalicja Obywatelska stoi przed dylematem. Ma do wyboru: zemścić się lub dopuścić, by komisji rewizyjnej szefował ktoś z PiS.

W mijającej właśnie kadencji przewodniczącym komisji rewizyjnej był Piotr Jankowski z PiS. PO komentowało wtedy, że PiS złamało niepisaną zasadę funkcjonującą w naszym samorządzie. Że komisji rewizyjnej szefuje zawsze przedstawiciel opozycji w stosunku do większości w radzie miasta.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.