Paweł Gzyl

Krzysztof Globisz zamienia swoją chorobę na nowy film

Obok Krzysztofa Globisza zobaczymy w filmie tak znanych aktorów, jak Anna Dymna, Jerzy Trela, Jan Frycz i Kinga Preis Fot. Alicja Rzepa Obok Krzysztofa Globisza zobaczymy w filmie tak znanych aktorów, jak Anna Dymna, Jerzy Trela, Jan Frycz i Kinga Preis
Paweł Gzyl

W Krakowie powstaje fabularny film „Prawdziwe życie aniołów”, który jest inspirowany życiem i chorobą Krzysztofa Globisza. W obsadzie obok tego aktora pojawia się Anna Dymna, Jerzy Trela i Kinga Preis.

„Prawdziwe życie aniołów” opowiada historię Adama, sześćdziesięcioletniego aktora, który przechodzi głęboki kryzys wieku średniego. Jego życie wydaje się szczęśliwe, ale tak naprawdę boryka się z narastającym poczuciem wypalenia i pustki. Udar zaskakuje Adama w wynajętym mieszkaniu, gdy jest sam. Aktor trafia do szpitala dopiero po sześciu godzinach. Choć udaje mu się przeżyć, uszkodzenia mózgu są na tyle rozległe, że lekarze nie dają mu zbyt wielkich nadziei na pełny powrót do zdrowia. Chory musi zmierzyć się z głębokim upośledzeniem ruchowym i uczuciowym. Jedyną osobą, która może mu pomóc, jest jego żona - Agnieszka.

- Pomysł na scenariusz rodził się przez dłuższy czas. Już w poprzednich moich filmach krążyłem wokół tematu, który stał się teraz głównym wątkiem „Prawdziwego życia aniołów” - wyjaśnia nam reżyser Artur „Baron” Więcek. - Łatwo być szczęśliwym, gdy wszystko w życiu nam sprzyja, jesteśmy zdrowi, mamy dobrą pracę i udany związek. A co się stanie, kiedy wszystko to tracimy, dotyka nas choroba, pojawia się groźba śmierci? Jak sobie człowiek radzi w takiej sytuacji? Gdzie wtedy szukać nadziei? Pytania te zamieniły się na konkretny pomysł na film, kiedy zachorował Krzysztof Globisz.

Czytaj więcej:

 • Udział Krzysztofa w tym przedstawieniu był kluczowy dla narodzin „Prawdziwego życia aniołów”, dlaczego?
 • Kiedy zostaną zrealizowane zdjecia?
Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.