Paweł Gzyl

Krakowiacy, ale także górale mogą zaśpiewać na Eurowizji

Szansę na występ na Eurowizji ma didżej i producent Gromee z Krakowa oraz zakopiańsko-krakowski zespół Future Folk Fot. archiwum Szansę na występ na Eurowizji ma didżej i producent Gromee z Krakowa oraz zakopiańsko-krakowski zespół Future Folk
Paweł Gzyl

Telewizja Polska ogłosiła nazwiska dziesięciu wykonawców, którzy wezmą udział w krajowych eliminacjach do tegorocznego konkursu Eurowizji. Są wśród nich reprezentanci Krakowa i Małopolski.

W tym roku do Telewizji Polskiej wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń - ponad 300 piosenek. Werdykt specjalistów z TVP okazał się bardzo korzystny dla artystów z Krakowa i Małopolski. O możliwość reprezentowania Polski w Lizbonie w maju tego roku ubiegają się Gromee i Future Folk.

Pod pseudonimem Gromee ukrywa się Andrzej Gromala. To krakowski didżej i producent muzyki klubowej. W 2015 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Sony, dzięki czemu współpracuje z artystami z całego świata, przede wszystkim ze Szwecji. Ma na koncie takie przeboje, jak „Follow You”, „Fearless” czy „Spirit”.

Czytaj więcej:

 • "Nigdy wcześniej nie reagowałem na Eurowizję pozytywnie"
 • "Stary, nie znałem cię wcześniej. Ale posłuchałem i jesteś super". 
 • Kto może jechać na Eurowizję?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.