(NT)

Kino rodzinnego niepokoju

Film „Republika - narodziny legendy” można obejrzeć w piątek o godz. 19.45 w Cinema City Toruń przy Czerwonej Drodze. Fot. nadesłane Film „Republika - narodziny legendy” można obejrzeć w piątek o godz. 19.45 w Cinema City Toruń przy Czerwonej Drodze.
(NT)

Tofifest upływa pod znakiem rozpadu więzi oraz alternatywnych form funkcjonowania domu. Zmusza do zastanowienia, czy rodzina kiedykolwiek była zintegrowana i szczęśliwa.

Festiwal rozpoczął się kilkoma mocnymi akcentami. Japońska produkcja „Harmonium” to rodzinna opowieść nawiązująca do najlepszych tradycji azjatyckiego kina zemsty, Z jednej strony pokazuje, że wyrządzone zło do nas wraca, ale powtarza też - za filmem „Słowo” Karla Theodora Dreyera - że w najczarniejszym momencie można liczyć na cud.

Z kolei „Party” to wybitna tragikomedia czerpiąca z francuskiego kina „przy stole”, kiedy to goście zbierają się na kolację i szybko staje się jasne, że nie będzie to zwyczajny posiłek. „Party” w inteligentny sposób wyśmiewa współczesne dyskursy neoliberalne czy feministyczne, ale jest również małą panoramą współczesnych relacji partnerskich.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(NT)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.