Każdy z nas, jeśli tylko wiek i stan zdrowia pozwalają, już powinien szlifować formę

Czytaj dalej
Fot. Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Marek Weckwerth

Każdy z nas, jeśli tylko wiek i stan zdrowia pozwalają, już powinien szlifować formę

Marek Weckwerth

Każdy z nas, jeśli tylko wiek i stan zdrowia pozwalają, już powinien szlifować formę, aby nie przywitać wiosny w stanie wskazującym na „przespaną” zimę, czyli z wyraźnym brzuchem.

Ludzie związani z biznesem powinni o to zadbać szczególnie, bo stojące przed nimi w tym sezonie zadania są wyjątkowo poważne.
Mówiąc o wyzwaniach, mamy oczywiście na uwadze jeszcze bardziej przyspieszającą w czasie wojny na Ukrainie inflację, drożejące paliwa i wielką niepewność jutra, a to wszystko przekłada się także na kondycję firm.

Ważne jest wykonanie pierwszego kroku, ruszenie się. I wcale nie musimy dawać z siebie wszystkiego. Nie musimy też brać przykładu z innych – z tych, którzy biegają, trenują w pocie czoła codziennie i robią tak powiedzmy od 10 lat. Oni są na o wiele wyższym etapie i na początku nie damy rady ich doścignąć. To nawet może być dla nas demotywujące i stresujące. Dlatego nie róbmy tak!. Liczy się cierpliwość w dążeniu do celu, co dobrze opisuje przysłowie „kropla drży skałę”. Po pewnym czasie sami się zdziwimy, jak bardzo wzrosła nasza kondycja, jak poprawiło się samopoczucie.

Marcin Rybacki, prezes bydgoskiej firmy Helgesen, jeden z najbardziej wysportowanych przedstawicieli biznesu w naszym regionie, a do tego propagator zachowań ekologicznych, inicjator corocznej akcji "Czysta Puszcza Bydgoska" radzi zaplanować sobie aktywność 3 razy w tygodniu po 30 minut – tak, aby serce biło 130 razy na minutę.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.