Marta Mikołajska

Kasę wypłacają zawsze w terminie

Wczoraj w Wydziale Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta Bydgoszczy wielu czekało na zasiłki Fot. Tomasz Czachorowski Wczoraj w Wydziale Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta Bydgoszczy wielu czekało na zasiłki
Marta Mikołajska

W okresie wypłacania świadczeń rodzinnych pracownicy Urzędu Miasta mają ręce pełne roboty. A ludzie? Niezadowoleni. Wizyta w urzędzie dla wielu ludzi wiąże się ze stresem. Jak twierdzą, ciemną stroną bydgoskiego ratusza są długie kolejki. Ma on też jednak swoje plusy.

W weekend redakcja „Expressu Bydgoskiego” otrzymała od zaniepokojonego Czytelnika telefon w sprawie świadczeń, wypłacanych przez miasto.

- W ostatni piątek w Urzędzie Miasta nie wypłacano żadnych zasiłków rodzinnych, alimentacyjnych ani 500+ - skarży się Czytelnik. - Mnóstwo ludzi czekało na pieniądze, żeby jakoś przeżyć weekend i zostało na trzy dni pozbawione środków do życia.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta o przyczyny opóźnienia. Okazuje się jednak, że niewypłacenie świadczeń przed weekendem jest wynikiem nie błędu urzędników, tylko pomyłki świadczeniobiorców.

- Zgodnie z przepisami ustawy, świadczenia muszą być wypłacone do końca każdego miesiąca. W tym miesiącu termin wypłacania zasiłków rodzinnych i alimentacyjnych w Bydgoszczy przypada na 25 września, świadczeń 500+ natomiast na 26 września - wyjaśnia Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. - Świadczenia zatem zostały wypłacone zgodnie z ustalonym terminem.

Przyjazny urząd?

Wczoraj w Wydziale Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta Bydgoszczy udało nam się porozmawiać ze świadczenio-biorcami, którzy z pracy urzędników byli mniej lub bardziej zadowoleni. - Mam pozytywne doświadczenia z Urzędem Miasta. Pracownicy dobrze i profesjonalnie wykonują swoją pracę - twierdzi Agnieszka Starzyńska. - Nigdy nie zdarzały się im żadne opóźnienia, nigdy nie musiałam na nic czekać dłużej niż powinnam. Nie miałam też żadnych problemów ze złożeniem wniosku o świadczenia rodzinne. Jedyny kłopot, który napotykam, wybierając się do urzędu, wiąże się z dojazdem. W związku ze zmianą siedziby Wydziału Świadczeń Rodzinnych teraz muszę jeździć dużo dalej.

W dalszej części artykułu przeczytacie:

 • na co skarżą się osoby odwiedzające Wydział Świadczeń Rodzinnych
 • gdzie i jak można składać wnioski bez czekania w kolejkach
Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.