Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Anny Popek [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Anna Popek Fot. Fot. Marzena Bugała-Azarko Anna Popek
Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację prezenterki telewizyjnej Anny Popek.

Przyjrzyjmy się dziś prezenterce telewizyjnej Annie Popek, która ostatnio prowadziła koncert z okazji 25-lecia Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrzu.

Pamiętacie Państwo grę w kolory? Różne wersje tej zabawy łączyła jedna reguła: „Kolor wygrywa, czarny przegrywa”. Budowanie wizerunku to również swego rodzaju gra w kolory, tyle że stawka jest tutaj dużo wyższa, a zasady nieco bardziej złożone. Warto je poznać i przyjrzeć się bliżej znaczeniu poszczególnych barw.

Dziś słów kilka o szarości.

Miewamy do niej różny stosunek... Albo przepadamy w niej totalnie, bo pasuje do wszystkiego, nie rzuca się nadmiernie w oczy i można się pod nią ukryć. Albo skreślamy – dla zasady, bo jeśli chcemy się wyróżnić i wykazać wyobraźnią, szarość wydaje się nam być zbyt nijaka. I w pierwszym, i drugim zdaniu jest zawarta prawda, ale też pewne przekłamanie. 

„Szara eminencja” to stereotyp. Owszem, łatwiej schować się za szarościami niż za jakimkolwiek innym kolorem, ale warto pamiętać o drugiej stronie medalu. Ubrani w szarości, jesteśmy postrzegani przede wszystkim jako osoby profesjonalne, eleganckie i inteligentne. Dlatego powiedziałabym, że umiejętne stosowanie szarości, w odpowiedniej dla nas tonacji i nasyceniu, może być złotym środkiem na każdą okazję.

A co z kreacją pani Ani?

Chłodny grafitowy odcień ładnie komponuje się z typem kolorystycznym naszej bohaterki.

Szkoda tylko, że nie mogę już tyle dobrego powiedzieć o fasonie sukienki. Opadająca linia ramion, spłaszczony biust, słabo eksponowana talia… Do tego koronka, która nadaje objętości. Nie jest dobrze. Kolor nie uratuje nam tej kreacji. Tym bardziej właśnie przez swoje znaczenie w psychologii kolorów.

Całość wygląda… niezwykle skromnie, wręcz smutno.

Choć nienachalność jest cnotą, która zawsze jest w cenie, słabo oceniam wizerunek naszej bohaterki. Przecież pani Ania była gospodynią tego wieczoru...

Moja ocena: 2

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka firmy "Tatiana Szczęch
Stylizacja. Produkcja. Szkolenia i warsztaty" w Gliwicach.
www.tatianaszczech.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
https://www.facebook.com/Tatiana-Szczech

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.