Ryszard Warta

Idzie, czyniąc dobrze. Albo i nie [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

Ojciec Dyrektor liczyć może na szerokie rzesze i zwarte szeregi zwolenników swej działalności Fot. Grzegorz Olkowski Ojciec Dyrektor liczyć może na szerokie rzesze i zwarte szeregi zwolenników swej działalności
Ryszard Warta

Prokuratura? A podobno taka upolityczniona, zamieniona w zbrojne ramię rządzącej partii - tak nieustannie brzmią podszepty totalnej opozycji, rewanżystów z Bonn i ośrodków dywersji ideologicznej z Brukseli. A tu proszę!

Prokuratura Toruń Centrum-Zachód odmówiła ścigania z urzędu pomówień wobec Ojca Dyrektora, jakie - zdaniem autorów 30 tysięcy doniesień do prokuratora generalnego - dopuścić się miała PO, prezentując billboardy z wizerunkiem o. Tadeusza Rydzyka i hasłem, że „wziął 94 miliony zł”. Zdaniem oburzonych, to bezczelne pomówienie i obraza wymagająca prokuratorskich działań, bo przecież - jak to ujęła poseł Anna Sobecka w swym oświadczeniu: „dzieła, którymi kieruje [o. Rydzyk - red.], są własnością Warszawskiej Prowincji Ojców Redemptorystów, a środki przeznaczone fundacji Lux Veritatis nie są jego osobistym majątkiem”.

Co za cios dla zwolenników dobrej zmiany w prokuraturze. Na domiar złego prokuratura uzasadnia, że „brak interesu społecznego w objęciu ściganiem z urzędu”.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.