Handlują zwolnieniami z wuefu. Można je kupić od ręki

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Handlują zwolnieniami z wuefu. Można je kupić od ręki

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Młodzież nie chce ćwiczyć na wuefie - przyznają w szkołach. Zwolnienie lekarskie nie jest problemem - można je od ręki kupić w sieci.

To, że część uczniów unika lekcji wychowania fizycznego nie jest tajemnicą. A ze zdobyciem lewego zwolnienia lekarskiego z zajęć nie ma problemu.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „zwolnienie z wuefu” i wyskakują strony z ogłoszeniami. Teraz, gdy do końca stycznia trzeba przedstawić zwolnienie na następny semestr, ruch „w interesie” zdecydowanie się zwiększył (patrz ramka).

W szkołach w regionie słyszymy, że nie spotkano się z tym problemem. Ale za to sprawdza się zasada: im starsi uczniowie, tym zwolnień z wuefu jest więcej. - Jesteśmy szkołą podstawową, więc nie ma jeszcze większych problemów z tym, żeby dzieci ćwiczyły na wuefie - mówi Joanna Pietrzak, wicedyrektor SP 16 w Grudziądzu. - Część dzieci nawet chciałaby, żeby zajęć z tego przedmiotu było więcej.

Czy szkoły weryfikują autentyczność zwolnień z wuefu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.