Gmina kupiła laptopy do zdalnego nauczania. A to jeszcze nie koniec... Będą kolejne wnioski

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rybarczyk
Leszek Kalinowski

Gmina kupiła laptopy do zdalnego nauczania. A to jeszcze nie koniec... Będą kolejne wnioski

Leszek Kalinowski

Gmina Sulechów otrzymała 80 tys. zł z ministerstwa cyfryzacji, dzięki czemu mogła zakupić 40 laptopów. Dzięki nim sprawniej będzie przebiegało zdalne nauczanie uczniów.

Gmina Sulechów realizuje projekt dofinansowany przez Ministerstwo Cyfryzacji z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 „Zdalna Szkoła”.

Zdalne nauczanie to wielkie wyzwanie i problemy, które trzeba pokonać

Kiedy w połowie marca koronawirus pozamykał nam szkoły, nauczyciele i uczniowie musieli przestawić się na zdalne nauczanie. Różnie z nim bywa w różnych szkołach czy miejscowościach. Bo do tej pory takiej formy nauczania na taką skalę nie było. Pojawiły się więc problemy, z którymi samorządy muszą sobie jakoś radzić. Jednym z nich jest brak odpowiedniego sprzętu. Czasem kłopotliwe jest to, że w jednym domu nie ma aż tylu komputerów, ilu jest domowników. A każdy musi ze sprzętu korzystać...

Z programu "Zdalna Szkoła" gmina Sulechów otrzymała 80 tys. zł

W zakupie nowych laptopów czy komputerów pomaga gminom ministerstwo cyfryzacji. Do specjalnego programu "Zdalna Szkoła" zgłosił się sulechowski samorząd. W jego ramach otrzymał dofinansowanie w kwocie ok. 80 000,00 zł. Jak informuje nas Tomasz Rybarczyk z magistratu - zostało zakupionych 40 laptopów i 40 myszek. Sprzęt trafi do gminnych szkół podstawowych i został podzielony równo po 5 sztuk na każdą z ośmiu działających w gminie placówek oświatowych.

Gmina Sulechów złoży po raz drugi wniosek do programu "Zdalna Szkoła"

Gmina nie poprzestaje na tym dofinansowaniu, gdyż od 15 maja br. ruszy drugi nabór wniosków w ramach programu „Zdalna Szkoła +”, o które sulechowski magistrat zamierza wystąpić.

Z otrzymanego sprzętu nie kryła radości kierownik wydziału spraw społecznych, oświaty, kultury i sportu Krystyna Knyspel, która po przyznaniu grantów stwierdziła: - Cieszę się, że program działa błyskawicznie, od momentu przyznania środków do zakupu sprzętu minęło kilkanaście dni. Zrobiliśmy rozeznanie rynku i wybraliśmy najkorzystniejsze oferty. Najważniejsze, że sprzęt trafił do wszystkich naszych placówek i będzie w pełni wykorzystywany przede wszystkim przez naszych uczniów.

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.