Artur Drożdżak

Gang kiboli, czyli narkotykowe interesy bojówki „Sharks”

Oskarżony Marcin M. ps. Chudy przed Sądem Apelacyjnym. Pogrążył go jego były wspólnik Fot. Artur Drożdżak Oskarżony Marcin M. ps. Chudy przed Sądem Apelacyjnym. Pogrążył go jego były wspólnik
Artur Drożdżak

Kibole bojówki Wisły Kraków „Sharks” stworzyli zorganizowaną grupę przestępczą, która handlowała narkotykami. Tak uznała prokuratura, a potem sąd w wyroku. Teraz sprawą zajmuje się Sąd Apelacyjny w Krakowie. Prawomocnego wyroku jeszcze nie ma.

Stronniczy, niewiarygodny, kłamliwy - tak obrońcy oskarżonych określali Mateusza B. ps. „Bazi”, który pogrążył ich klientów. Główny świadek oskarżenia poszedł na współpracę z policją, uzyskał status tzw. małego świadka koronnego i wsypał dawnych wspólników z „Sharksów”.

W odróżnieniu od adwokatów, śledczy z Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Podgórza, a potem sąd I instancji relacje Mateusza B. o funkcjonowaniu gangu uznali za spójne, rzetelne i wystarczające do skazania. Tym bardziej, że mężczyzna robił z nimi nielegalne interesy przez ponad dwa lata i znał to środowisko.

„Bazi” świadek oskarżenia

Sam „Bazi” też nie uniknął wyroku i w osobnym procesie dobrowolnie poddał się karze dwóch i pół roku więzienia w zawieszeniu na 6 lat. Dostał tak mało, bo nadzwyczajnie złagodzono mu karę z uwagi na to, że obciążył wspólników i ujawnił nieznane wcześniej organom ścigania przestępstwa. Jego skazanie jest już prawomocne, podobnie jak wyrok na kiboli, których obciążył.

W dalszej części dowiesz się:

 • o co wnoszą adwokaci oskarżonych
 • czym zajmuje się bojówka "Sharks"
 • czy grupa spełnia kryteria zorganizowanej grupy przestępczej?
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.