Gala w dworkowym ogrodzie

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowicz

Gala w dworkowym ogrodzie

Jadwiga Aleksandrowicz

Po raz ósmy w Dworku Prezydenta RP spotkali się najlepsi gospodarze regionu, laureaci konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw. W dożynkowej aurze.

Dwukrotnie podczas sobotniego spotkania najlepszych producentów rolnych Pomorza i Kujaw w Dworku Prezydenta RP padło sformułowanie, że powoli staje ono się „drugą Spałą” (dla niewtajemniczonych: w Spale organizowane są centralne spotkania dożynkowe). Atmosfera i poziom są podobne.

Ciechocińskie spotkania organizuje Kapituła Konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”. To było już ósme z kolei. Tradycyjnie rozpoczęła je msza w kościele, po czym barwny korowód pomaszerował do dworkowego parku, gdzie przy udziale oficjalnych gości najlepsi gospodarze zostali zostali wyróżnieni nagrodami m.in. szefowej Kancelarii Prezydenta RP, ministra rolnictwa, marszałka województwa i wojewody (nie było wśród nich rolników z Kujaw). Nie zabrakło elementu dożynkowego, jakim jest pobłogosławienie i wręczenie wielkiego bochna chleba.

W tym roku na spotkanie w dworku przyjechało trzech posłów: Jan Krzysztof Ardanowski (PiS), który odczytał list od Małgorzaty Sadurskiej, szefowej Kancelarii Prezydenta RP oraz Paweł Skutecki i Paweł Szramka (Kukiz’15). Ministra rolnictwa reprezentował Krzysztof Rodzik, a samorządowe władze województwa - Paweł Skórzyński, radny sejmiku. W części artystycznej wystąpili: zespół Jeziora-nie oraz oklaskiwany na stojąco i dwukrotnie bisujący Aleksander Kamedulski, młody baryton z Nieszawy.

Jadwiga Aleksandrowicz

Każdego dnia zbieram informacje, opracowuję je i redaguję lokalną stronę aleksandrowsko-ciechocińską "Gazety Pomorskiej", starając się informować o tym, co dzieje się w powiecie aleksandrowskim, czym żyją jego mieszkańcy, co ich interesuje i co może zainteresować. Podejmuję także interwencje w sprawach, z którymi zwracają się do mnie Czytelnicy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.