Ferie coraz bliżej. Autokary do kontroli

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Ferie coraz bliżej. Autokary do kontroli

Marzena Sutryk

Na drogach panują złe warunki. Jeżeli wysyłacie dzieci na ferie, pamiętajcie o ich bezpieczeństwie. Najlepiej już dzisiaj zamówić sprawdzenie autokaru.

W piątek rozpoczynają się ferie zimowe. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin, ale też z innych komend, wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą kontrole autobusów zajmujących się obsługą wyjazdów zimowych.

- Podczas kontroli szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowcy oraz posiadane przez niego uprawnienia i dokumentację. Policjanci skupiają się także na stanie technicznym autokaru, sprawdzają ogumienie, oświetlenie, oznakowanie, a także obowiązkowe urządzenia, w które powinien być zaopatrzony pojazd - wylicza Beata Gałka, rzeczniczka koszalińskiej komendy.

W związku z tym, że na ostatnią chwilę jest wiele zgłoszeń, policjanci apelują, by już dzisiaj dzwonić z konkretnymi terminami wyjazdów dzieci i młodzieży.

Aby uniknąć niepotrzebnych problemów i zapewnić zainteresowanym możliwość poddania wskazanego pojazdu i kierowcy odpowiednim badaniom, należy skontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego pod numerem 94 342 93 74 (w regionie - 997) lub z ITD pod 94 345 99 39 w godzinach 7.30 - 15.30 co najmniej dwa dni przed terminem wyjazdu.

- To znacznie usprawni możliwość przeprowadzenia kontroli - dodaje Beata Gałka.

- Po sprawdzeniu pojazdu i kierowcy policjanci wystawią odpowiedni protokół. Taki dokument kierowca będzie musiał okazać na żądanie rodzica lub innej osoby zainteresowanej.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.