Ryszard Warta

Dzisiejsze rekordy: najwyższy czas dla MON i najbardziej totalna opozycja [MINĄŁ TYDZIEŃ]

Trzeba przyznać, że pod wieloma względami, idea wojsk obrony terytorialnej może się podobać. Fot. Anatol Chomicz/AIP Trzeba przyznać, że pod wieloma względami, idea wojsk obrony terytorialnej może się podobać.
Ryszard Warta

Jesienią pisaliśmy, że w Toruniu, a dokładniej w koszarach przy Piastowskiej, umieszczone zostanie dowództwo Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Takie wtedy były zapowiedzi resortu. W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że jednak dowództwo ulokowane będzie w Bydgoszczy. Skąd ta zamiana? Trwają wyjaśnienia. Kto wie, może więcej wiedziałby np. bydgoski poseł PiS Bartosz Kownacki, który do niedawna był wiceministrem obrony narodowej.

Coś nie wychodzi toruńskim posłom dobrej zmiany lobbing na rzecz toruńskich spraw. Warto jednak zauważyć, że ich postawa jest różna. Gdy po pierwszych informacjach o ulokowaniu dowództwa u sąsiadów poprosiliśmy o komentarz posła Jana Ardanowskiego, ten zaprezentował postawę typu „Polacy, nic się nie stało”, stwierdzając, że dla niego nie jest istotne, gdzie będzie urzędować dowódca.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.