Działkowcy z Zielonej Góry dojadą do swoich ogrodów

Czytaj dalej
Fot. 123rf.com
Leszek Kalinowski

Działkowcy z Zielonej Góry dojadą do swoich ogrodów

Leszek Kalinowski

Magistrat zapewnia, że dojazd na działki na osiedlu Pomorskim w Zielonej Górze będzie cały czas. Tylko wyjątkowo trzeba będzie skorzystać z objazdu.

Jak już pisaliśmy na naszych łamach, działkowcy z osiedla Pomorskiego martwią się, że nie będą mieli jak dojechać na działki. Sezon tuż-tuż, a tymczasem dojazdu do ogrodów nie ma. Pytali, a co będzie, jak ktoś straci przytomność? Przecież takie przypadki już się zdarzały. Co zrobi pogotowie?

Powodem utrudnień są roboty drogowe związane z budową łącznika osiedla z S3 oraz drugiej nitki S3. Radny Jacek Budziński interweniował w tej sprawie podczas sesji. Mówił, że z jego puli pieniędzy została droga utwardzona, ale co z tego, skoro nie mogą z niej korzystać?

Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami zapewniał, że zrobi wszystko, by działkowcy mieli dostęp do swych ogrodów. Prowadził rozmowy z wykonawcą. Teraz na pytanie radnego odpowiada wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk.
W piśmie możemy przeczytać, że dojazd na działki ma być możliwy cały czas. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy dojdzie do głębokich wykopów pod komory sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, ruch ma być kierowany od Wyspiańskiego.

Jednocześnie magistrat prowadzi starania o pozyskanie terenu pod budowę drogi docelowej. Ta ma powstać na przedłużeniu wjazdu do pobliskiego supermarketu.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.