Małgorzata Fudali-Hakman

Dwie tony węgla i 75 paczek, czyli Szlachetna Paczka

- Zebraliśmy produkty na 75 paczek dla potrzebujących oraz zakupiliśmy dwie tony węgla - mówią wolontariusze. Fot. Kacper Świątek - Zebraliśmy produkty na 75 paczek dla potrzebujących oraz zakupiliśmy dwie tony węgla - mówią wolontariusze.
Małgorzata Fudali-Hakman

Przez ostatnie dwa tygodnie, wolontariusze w Żarach i Żaganiu zbierali rzeczy dla potrzebujących rodzin.

Jak co roku, Szkoły Katolickie, włączyły się w szlachetną akcję. Przez dwa tygodnie uczniowie przynosili potrzebne produkty: Żywność, ubrania, zabawki, meble i środki czystości. Zbierali tak że pieniądze na zakupienie węgla na zimę. W przedsięwzięcie zaangażowały się całe rodziny.

- To piękna i bardzo potrzebna akcja- mówi dyrektor szkoły Małgorzata Penkal - uczymy nasze dzieci nie tylko dodawać i odejmować, pisać czy czytać, ale także spojrzenia w głąb siebie i dostrzegania potrzebujących. Pomaganie innym uczy wrażliwości. Wolontariat szkolny działa prężnie i możemy być dumni z hojności naszych rodziców.

Wolontariusze uzbierali produktów na 75 paczek, dla dwóch rodzin. - Pakowanie trwało cały dzień. Zawieźliśmy rzeczy do punktu zbiorczego, skąd trafią do rodzin. Wiemy jak bardzo takie akcje są potrzebne ludziom, zwłaszcza przed świętami. Nie stać ich na zakup żywności, a co dopiero na prezenty dla najbliższych. Wzruszenie jakie towarzyszy nam i obdarowanym, jest nieraz tak wielkie, że brakuje słów i bardzo często pojawiają się w naszych oczach łzy - dodają opiekunki szkolnego wolontariatu, Katarzyna Napiórkowska i Izabela Pokorska.

Kolejna edycja Szlachetnej Paczki za nami. W przyszłym roku, znów możemy pomóc innym. 48 rodzin w Żarach i Żaganiu skorzystało z pomocy, jaką niesie akcja Szlachetna Paczka. Wolontariusze przekazali już dary potrzebującym.

Małgorzata Fudali-Hakman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.