Donald Tusk: W piekle jest specjalne miejsce dla zwolenników brexitu

Czytaj dalej
Fot. Fot. Adam Guz / Polska Press
Kacper Rogacin

Donald Tusk: W piekle jest specjalne miejsce dla zwolenników brexitu

Kacper Rogacin

- Zastanawiałem się ostatnio, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla zwolenników brexitu. Dla tych, którzy wspierali ideę wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, bez żadnego planu, jak je bezpiecznie przeprowadzić - powiedział Donald Tusk po spotkaniu z premierem Irlandii Leo Varadkarem.

- Poczucie odpowiedzialności podpowiada nam, by przygotować się na ewentualne fiasko rozmów. Razem z premierem Irlandii rozmawialiśmy o koniecznych działaniach w przypadku braku porozumienia [z Londynem - red.] - mówił przewodniczący Rady Europejskiej.

- Na marginesie dodam, że zastanawiałem się ostatnio, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla zwolenników brexitu. Dla tych, którzy wspierali ideę wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, bez żadnego planu, jak je bezpiecznie przeprowadzić - dodał Donald Tusk.

Przewodniczący Rady Europejskiej podkreślił po raz kolejny, że unijna "27" nie przygotuje nowej oferty w sprawie umowy rozwodowej Wielkiej Brytanii z Unią, a ta, która została zawarta, nie podlega renegocjacji.

POLECAMY:Bal Mistrzów Sportu 2019: Zobacz, jak prezentowali się sportowcy i ich partnerkiNie uwierzycie, czym jeździł młody Kuba Wojewódzki! Król TVN i jego samochodyHanna Lis i jej luksusowy apartament. Zobacz, jak mieszka po rozstaniu z mężemOlga Buława została Miss Polski 2018. Zobacz zdjęcia z gali finałowejKolęda co łaska? Wszystko zależy od regionu. Niektórzy księża żądają konkretnych sumCelebrycki baby boom! Zobacz, które gwiazdy spodziewają się dziecka w 2019 rokuPraca marzeń jest na wyciągnięcie ręki! 10 najlepszych ofert dla PolakówPowiedz, na co masz ochotę, a powiemy ci, jaki masz problem. Zachcianki jedzeniowe zdradzają więcej, niż myśliszChcesz się dobrze wyspać? Nigdy tego nie rób przed zaśnięciem!

Kacper Rogacin

Absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości dział sport w "Polsce the Times" oraz dział wideo w serwisie Motofakty.pl. Od 2016 roku dział polityka w Agencji Informacyjnej Polska Press.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.