Justyna Wojciechowska-Narloch

Do najlepszych liceów w Toruniu dostali się tylko najlepsi kandydaci. Konkurencja była naprawdę ogromna

I Liceum Ogólnokształcące to szkoła, do której aplikowało najwięcej kandydatów w Toruniu Fot. Grzegorz Olkowski I Liceum Ogólnokształcące to szkoła, do której aplikowało najwięcej kandydatów w Toruniu
Justyna Wojciechowska-Narloch

Ponad 160 punktów trzeba było zgromadzić, by zdobyć miejsce w renomowanych liceach. Oblegane były przede wszystkim klasy biologiczne.

Sporo się mówi o niżu demograficznym, który obecnie dotyka głównie szkoły ponadgimnazjalne. To wszystko prawda, ale nie wszystkie placówki stoją przed kandydatami otworem. W Toruniu jest kilka liceów, do których wciąż trudno się dostać.

Matematyka górą

Na tej liście bez wątpienia znajduje się IV LO z ul. Warszawskiej. To ogólniak, którego uczniowie osiągają krajowe i międzynarodowe sukcesy, a szkoła jest bardzo wysoko klasyfikowana w ogólnopolskich rankingach. Mocną stroną „czwórki” jest współpraca z wyższymi uczelniami i korzystanie z ich kadr oraz doświadczeń.

I choć IV LO nie jest tak oblegane jak najpopularniejsza w ostatnich latach „jedynka”, to przychodzą tam kandydaci, którzy dokładnie wiedzą, czego chcą. Niejednokrotnie mają obmyślony nie tylko profil kształcenia w ogólniaku, ale także kierunek przyszłych studiów.

- Nasi kandydaci to osoby z wysokimi predyspozycjami do nauki - przyznaje Andrzej Czyżewski, wicedyrektor IV LO. - Jeśli po zakończeniu naboru zostaną nam pojedyncze wolne miejsca, to tylko dlatego, że ktoś ostatecznie zdecydował, że bliżej mu do Gdańska czy Bydgoszczy. Nasi kandydaci pochodzą bowiem nie tylko z Torunia, ale z całego województwa.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.