Derby dla akademików z Torunia

Czytaj dalej
Joachim Przybył

AZS UMK Consus PBDI źle zaczął derbowy pojedynek z Domino Inowrocław, ale dwie dobre kwarty wystarczyły do kolejnego zwycięstwa.

AZS UMK Consus PBDI Toruń - Domino Inowrocław 81:65

Kwarty: 14:21, 24:14, 24:13, 19:17
AZS UMK CONSUS PBDI: Plebanek 18 (3), Przybyszewski 18 (2), 8 zb., Malinowski 11 (3), Świeżyński 8, Derkowski 2 oraz Jasnowski 7 (1), Tomczyk 7, Meszyński 4, Bagaziński 3 (1), Mróz 3 (1), Murowicki 0, Bernasiak 0.
DOMINO(najwięcej): Milak 22 (5), Libner 12, Majer 8.

Torunianie pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu Zbigniewa Malinowskiego, ale potem pozwolili gościom na wiele. W 5. minucie Domino prowadziło 11:4 po „trójce” Marciniaka. Przewaga rywali nie była duża (najwyższa 16;24 w 11. minucie po kolejnym trafieniu Marciniaka), ale utrzymywała się do 17 minuty.

Wtedy inicjatywę w meczu przejęli akademicy, a swoją przewagę zaakcentowali serią 11:1. Przed przerwą nie zdążyli jednak wypracować sobie większej przewagi. Brakowało punktów Radosława Plebanka, lider AZS UMK Consus PBDI w 1. połowie miał ich na koncie tylko 2. Rozrzucał się za to po przerwie. W 3. kwarcie Plebanek zaliczył aż 14 pkt. W 26. minucie mecz był praktycznie rozstrzygnięty, toru-nianie prowadzili 57:38.

W innych meczach: SMS Władysławo-wo - Trefl II Sopot 85:70, Decka Pelplin - Kotwica 50 Kołobrzeg 71:112, Basket Piła - Itago Gdynia 98:86, Politechnika Gdańsk - Obra Kościan 73:60, mecz Asseco II Gdynia - TKM Włocławek przełożony na 15.12.W tabeli prowadzi AZS UMK - 18 pkt.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.