Czy pies może mieszkać w budzie? Psy przeziębiają się jesienią? Rozmowa z Miriam Gołębiewską, psią behawiorystką i trenerem

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Dorota Abramowicz

Czy pies może mieszkać w budzie? Psy przeziębiają się jesienią? Rozmowa z Miriam Gołębiewską, psią behawiorystką i trenerem

Dorota Abramowicz

O tym, dlaczego psy nie lubią wietrznej i deszczowej jesiennej pogody, czy każdy psiak może mieszkać w budzie, dlaczego nasz ulubieniec może złapać katar i o zaletach płynących z gotowania rosołu rozmawiamy z Miriam Gołębiewską, psią behawiorystką i trenerem.

Taka pogoda, że psa byś z domu nie wyrzucił - mawiamy, gdy leje, wieje i jest zimno na dworze. Czy rzeczywiście wraz z jesienią nadchodzą dni, gdy trzeba ograniczyć spacery ze zwierzętami?

Wiele zależy od konkretnego psa. Ogólnie mamy dwa rodzaje czworonogów - te, które żyją w domach, dzień spędzają na kanapach i grzeją się przy kaloryferze, oraz te, które mieszkają w budach i całe dni przebywają na świeżym powietrzu. Pierwszy typ na pewno jest bardziej wrażliwy na zmiany pogody, drugi dobrze sobie radzi nawet podczas jesiennej słoty.

W materiale m.in.:

 • psy, tak jak ludzie, przeziębiają się jesienią?
 • chorujący na grypę właściciel może zarazić psa?
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Dorota Abramowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.