Czas na największy bieg!

Czytaj dalej
Fot. Magda Weidner
Magda Weidner

Czas na największy bieg!

Magda Weidner

To będzie niedziela dla biegaczy. Z całego regionu! W Zielonej Górze już po raz piąty odbędzie się Novita Półmaraton Zielonogórski

Na to wydarzenie czeka wielu miłośników biegania. Odliczane są dni, godziny... Bo już w tę niedzielę największy bieg w Lubuskiem. Na zielonogórskie ulice wyruszy blisko 1.500 osób. Tegoroczny półmaraton wystartuje o godz. 11.00, tradycyjnie już spod zielonogórskiego „Medyka”, ale będzie jedna dość znacząca zmiana. Jaka? - Nowa trasa, ale pozytywne emocje wciąż te same. Wierzymy, że będzie to wspaniała przygoda, która pozostawi po sobie masę dobrych wspomnień... - zapowiadają organizatorzy.

Trasa prowadzić będzie m.in. ulicami: Wyspiańskiego, Sulechowską, Rzeźniczaka, Batorego, Boh. Westerplatte, al. Wojska Polskiego, Konstytucji 3-go Maja, ul. Wrocławską. Meta biegu z kolei usytuowana będzie na stadionie uniwersyteckim. Jak podkreślała na ostatniej konferencji prasowej Małgorzata Szymańczyk, prezes stowarzyszenia Biegam - Pomagam, dzięki temu przede wszystkim więcej osób będzie mogło obejrzeć zmagania sportowców i wesprzeć ich dopingiem. A dodatkowo wszystkim biegaczom umilać czas będą zespoły muzyczne, które rozstawione będą w różnych miejscach trasy.

Na mecie, na biegaczy czekać będzie 200 złotych, 300 srebrnych i 1.000 brązowych medali. Trzeba się będzie jednak pospieszyć, by zdobyć złoto, w półmaratonie udział wezmą także żołnierze, startujący w ramach mistrzostw wojska polskiego w półmaratonie. To także dzięki ich uczestnictwu może zostać pobity rekord frekwencji. Organizatorzy spodziewają się na starcie nawet 1.500 osób. Przypominamy również, że zapisy elektroniczne zostały zamknięte. Ostatnią szansą na start będą zapisy bezpośrednio w biurze zawodów, które czynne będzie w sobotę (godz. 15-20) oraz niedzielę (godz. 8-10.30), oczywiście do wyczerpania limitu, opłata to 80 zł, organizatorzy nie gwarantują pełnego pakietu startowego.

Będziemy na trasie

Wy biegniecie, a my robimy Wam zdjęcia! Naszych fotoreporterów znajdziecie na trasie. Będziemy robić wszystkim biegaczom i biegaczkom pamiątkowe fotki. Będzie to wspaniała pamiątka! A dodatkowo wszyscy z Was wezmą udział także w konkursie. Wspólnie z Czytelnikami serwisu naszemiasto.pl wybierzemy najpopularniejszego biegacza w kategorii kobiety i mężczyźni. Współorganizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie Biegam-Pomagam, organizator V Novita Półmaratonu Zielonogórskiego. Zwycięzców wybierzemy za pomocą głosowania. Trzy pierwsze osoby otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci voucherów o wartości 500 zł, 300 zł, 200 zł na zakupy w sklepie www.zegarki.zgora.pl. Więcej szczegółów na stronie: lubuskie.naszemiasto.pl.

Magda Weidner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.