Bytom: Na karcie jest nazwisko kandydata, który się wycofał [WYBORY SAMORZĄDOWE 2014]

Czytaj dalej
Fot. MANO
Magdalena Nowacka-Goik

Bytom: Na karcie jest nazwisko kandydata, który się wycofał [WYBORY SAMORZĄDOWE 2014]

Magdalena Nowacka-Goik

Uwaga! Czytajcie uważnie obwieszczenia w lokalu wyborczym! Na karcie do głosowania jest nazwisko jednego z kandydatów, który, jak pisaliśmy wcześniej, wycofał się z wyborów i startu na prezydenta. Wycofał także swój komitet (30 osób), który także nadal jest na liście. Jeśli oddamy na niego ( na nich) głos, będzie on nieważny.

Uwaga! Na karcie do głosowania jest nazwisko jednego z kandydatów, który, jak pisaliśmy wcześniej wycofał się z wyborów i startu na prezydenta. Wycofał także swój komitet (30 osób), który także nadal jest na liście. Jeśli oddamy na niego głos, będzie on nieważny. O kogo chodzi? Pisaliśmy o tym dużo wcześniej. Wprowadzenie poprawek na karcie nie było już możliwe.

Stosowne informacje, o którego kandydata chodzi, są wywieszone obok oświadczeń dotyczących wyborów w każdym lokalu wyborczym. Przeczytajcie je zatem uważnie, bo na kartach takich informacji nie znajdziecie.

- Takie są wytyczne – wyjaśnia Leszek Nasiadko, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Bytomiu. – Karty do głosowania były już wydrukowane, kiedy kandydat zgłosił wycofanie się z wyborów. Natomiast stosowne informacje są wywieszone w lokalach wyborczych – zapewnia. Czy każdy je przeczyta? Zapewne nie.

Co w sytuacji, gdy oddamy głos na tego kandydata lub kogoś z jego komitetu?

- Karty do głosowania są oczywiście ważne, ale taki głos zostanie uznany za nieważny – wyjaśnia przewodniczący Leszek Nasiadko.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]


*Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
*Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
*Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

Magdalena Nowacka-Goik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.