Joanna Pluta

Burza w Sejmie. Opozycja poległa na prawach kobiet [wideo]

Troje posłów Nowoczesnej: Joanna Schmidt (od lewej), Krzysztof Mieszkowski i Joanna Scheuring-Wielgus po głosowaniu ma żal do kolegów partyjnych i Fot. Adam Guz Troje posłów Nowoczesnej: Joanna Schmidt (od lewej), Krzysztof Mieszkowski i Joanna Scheuring-Wielgus po głosowaniu ma żal do kolegów partyjnych i zawiesiło na miesiąc członkostwo w partii.
Joanna Pluta

Przetasowania w dwóch partiach po kontrowersyjnych głosowaniach.

„Samozaoranie”, „Hańba”, „Kpina”, „Hipokryzja”, „Lekceważenie” - takie są reakcje na to, co wydarzyło się w Sejmie w środę, w czasie głosowania nad skierowaniem projektu obywatelskiego „Ratujmy kobiety 2017” do dalszych prac. Projekt postulował m.in. rzetelną edukację seksualną, powszechny dostęp do antykoncepcji i legalną aborcję.

Za odrzuceniem projektu w większości byli posłowie PiS  - to nie dziwi, co ciekawe jednak aż 58 chciało skierowania go do dalszych prac, w tym m.in. Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz.

Co jeszcze ciekawsze wśród posłów PO troje odrzuciło projekt, a 29 w ogóle nie głosowało. Wśród tych ostatnich znaleźli się bydgoska posłanka Teresa Piotrowska oraz dwóch toruńskich parlamentarzystów - Arkadiusz Myrcha i Antoni Mężydło.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.