Grzegorz Skowron

Będzie biała i czarna księga reprywatyzacji w Krakowie

Będzie biała i czarna księga reprywatyzacji w Krakowie
Grzegorz Skowron

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu poseł PO Bogusław Sonik będzie pytał ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę o efekty śledztw dotyczących reprywatyzacji w Krakowie. Postępowania prokuratorskimi objęto przekazanie lub przekazania w prywatne ręce blisko 50 krakowskich kamienic.

- Wiele wskazuje na to, że podobnie jak to miało miejsce w Warszawie, także w Krakowie sędziowie, często w sposób bardzo pochopny, podejmowali swoje decyzje na podstawie dokumentów przedkładanych prawdopodobnie przez oszustów - takie stwierdzenia padły z ust prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, kiedy pięć miesięcy temu powoływał zespół zajmujący się wyjaśnianiem spraw związanych z przejmowaniem kamienic pod #Wawelem. Przekonywał też, że w Krakowie mamy do czynienia „z wielką aferą wyłudzania nieruchomości”.

Poseł zapyta

- Rozbudzono wielkie nadzieje na wyjaśnienie wszystkich wątpliwych spraw w Krakowie, ale nic po za tym się nie wydarzyło, a lokatorom należy się przecież jakaś informacja - mówi poseł PO Bogusław Sonik.

On sam wielokrotnie domagał się informacji o efektach prokuratorskich postępowań. Do tej pory bezskutecznie. - Zamierzam na najbliższym posiedzeniu Sejmu zapytać ministra sprawiedliwości o wszystkie śledztwa - zapewnia poseł Sonik.

Czytaj więcej:

 • Miasto ujawni listy?
 • Podejrzane przejęcia. O które miejsca chodzi?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.