Baśnie i legendy jak w teatrze

Czytaj dalej
Fot. Ewa Czarmonska
Jadwiga [email protected]

Baśnie i legendy jak w teatrze

Jadwiga [email protected]

Kilka dni temu w Publicznej Szkole Podstawowej w Aleksandrowie Kujawskim spotkali się uczestnicy 11. z kolei Wojewódzkiego Konkursu Teatralny Legend i Bajek. Przed publicznością wystąpili aktorzy w wieku 7-13 lat.

I choć konkurs ma w nazwie „wojewódzki”, w tym roku pojawiły się na nim zespoły jedynie w gminy Aleksandrów Kujawski. Jurorki - Karolina Rytter i Aleksandra Wojciechowska - przyznały nagrody najlepszym zespołom, a także wyróżniły dyplomami dwie indywidualności aktorskie i jedną wokalną.

Dwie pierwsze nagrody przyznano „Teatrzakom” z PSP w Wołuszewie za spektakl „Calineczka” (opiekunka: Ewa Czarnomska) oraz „Oazie Gwiazd” z PSP w Przybranowie za „Księżniczkę na ziarnku grochu” (opiekunka: Wiesława Fajkowska). Dwie drugie nagrody powędrowały do Teatrzyku Słoneczko z PSP w Służewie, za „Czerwonego Kapturka” (opiekunka Katarzyna Tokarska) i do zespołu PSP w Ostrowąsie za „Kopciuszka” (opiekunki: Ewa Stachowiak, Elżbieta Oczachowska, i Małgorzata Grzankowska). Trzecia nagroda przypadła „Niesamowitej 14” z PSP w Opokach za „Kopciuszka” (opiekunka: Renata Pietry-kowska).

Dyplomy uznania za grę aktorską otrzymały:

Tymi konkursami żyją nie tylko uczniowie. Angażują się też rodzice, przygotowujący stroje młodym artystom.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.