Autostrada A1. Do końca roku będzie można ją przejechać na całej długości

Czytaj dalej
Fot. GDDKiA
Ryszard Warta

Autostrada A1. Do końca roku będzie można ją przejechać na całej długości

Ryszard Warta

Jeszcze w tym będzie można przejechać na całej długości autostradą A1: od Rusocina na rogatkach aglomeracji trójmiejskiej, przez Grudziądz, Toruń, Włocławek, Łódź, Częstochowę, aglomerację śląską do granicy z Czechami w Gorzyczkach. GDDKiA zapowiada załatanie ostatnie dziury w A! - między Łodzią a Częstochową

GDDKiA chce przed końcem tego roku udostępnić kierowcom ostatnie odcinki autostrady A1. Chodzi o 80 kilometrów między podłódzkim Tuszynem a Częstochową. W ten sposób po latach budowy A1 będzie przejezdna na całej swej prawie sześciuset kilometrowej długości z północy na południe Polski.

Nie znaczy to jednak, że A1 będzie całkowicie ukończona. Przez dwa lata, do jesieni 2022 roku będziemy mieli do czynienia z rozwiązaniem prowizorycznym: kierowcy będą mieli do dyspozycji pod dwa pasy ruchu w każda stronę wytyczone na jednej nitce docelowej autostrady, który na tym odcinku liczyć będzie trzy pasy ruchu plus pas techniczny.

Pomogła wyjątkowa lekka zima. Między Tuszynem a Częstochową A1 generalnie biegnie w śladzie dawnej "gierkówki" - zbudowanej w latach 70-tych trasy szybkiego ruchu, która przez kilkadziesiąt lat była namiastką praktycznie nieistniejących w Polsce autostrad.

Pozostało jeszcze 39% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.